Toto jsou první miminka tohoto roku!

Každý rok se nese ve znamení mnoha statistik. Hned prvním lednem vyplouvá na světlo světa mnoho výsledků statistik, které říkají, kolik bylo dopravních nehod, jaký vlastně byl předešlý rok. Kromě toho se taky na internetu setkáte s mnoha zajímavými články, které pojednávají o tom, kolik dětí se narodilo. Hlavně se setkáte s články, které jsou na téma „první děti v Novém roce“. A my si je nyní pojďme taky představit.

Děti se v poslední době rodí skutečně hojně. Kupodivu se do rodičovství pouští poměrně mladé maminky, které mají třeba kolem dvaceti let. Jindy se pak do rodičovství pouští až ženy, které mají kariéru rozjetou, tudíž až kolem pětatřiceti let.

Pojďme si říct, jaké maminky se rozhodli založit si rodinu tak, že jim datum narození miminka spadal na 1. leden 2018.

První miminka přišla na svět v prvních minutách

Na své potomky se hned dva páry mohly těšit těsně po příchodu Nového roku. Dvě miminka se totiž narodila v prvních minutách roku 2018. Prvním narozeným byl Jakub, který se narodil v kadaňské porodnici na Chomutovsku. Ten přišel na svět hned minutu po půlnoci 1. ledna. Podle informací měřil krásných padesát centimetrů a vážil okolo 3 670 gramů.

Hned na to, ve druhé minutě po půlnoci v Novém roce, se narodila Eliška. Narodila se v pražské Fakultní nemocnici Motol. Ta byla o něco menší, měřila 47 centimetrů, a taky byla lehčí, vážila 3070 gramů.

Jak tomu bylo v loňském roce?

Abychom i nyní nezapomněli na srovnání, vloni se o prvenství dělily nemocnice v Havířově a taky porodnice v Brně na Obilním trhu.

Co se však týče ještě dalších letošních novoročních miminek, Eliška s Jakubem nebyla první a poslední miminka, která se první lednový den narodila. Po nich přišla na svět ještě další miminka, a to konkrétně dva chlapci, kteří se narodili ve Středočeském a v Jihočeském kraji. V Libereckém kraji se narodila jako první dívenka, v Moravskoslezském kraji je prvním narozeným chlapec Tomáš.