Jak během chladných dnů ušetřit na energiích?

Chladné podzimní dny přinesly mnoho. Kromě klesajících teplot přinesly také dřívější noci, což znamená, že nejen, že se zahájila topná sezona, ale také se začíná více svítit v domácnostech, což znamená, že budeme více platit na energiích. V současné době se energie velice zdražují. Neustále se zdražuje zejména plyn a elektřina, pokud jste tedy nestihli změnit svého současného dodavatele za výhodnějšího a levnějšího, měli byste se letošní podzim a zimu držet zkrátka. Poradíme vám, jak ušetřit během chladnějších podzimních dnů na energiích.

Mnozí lidé mají celou řadu návyků, které je třeba odbourat, pokud toužíme ušetřit na energiích. Co je třeba odbourat nejdříve, abychom ušetřili?

1) Začněte po sobě zhasínat

Mnozí lidé po sobě neustále nechávají rozsvíceno v místnostech, v nichž se nenachází. Často proto svítí mnohé domy doslova jako vánoční stromečky. Jenže zbytečné svícení může za to, že za elektřinu platíte tak vysoké sumy, jaké platíte. Raději se tedy naučte po sobě zhasínat, ať jsou účty za elektřinu menší.

2) Nevětrejte příliš

V době topné sezony se nedoporučuje příliš větrat. Tedy větrat se smí, ale ne několik hodin v kuse, pokud zrovna topíte. Mnozí lidé si otevírají doma hned, co zjistí, že jim je horko. Mají však jen doma přetopeno a to, co by měli udělat, je ztlumit topení. Jenže místo toho otevřou na několik dlouhých hodin okno, tudíž doslova vyhazují peníze oknem.

3) Spíte u televize

Jelikož je tma dříve, než jsme zvyklí, mnozí lidé jsou více unavení, což znamená, že usnou doslova kdekoli. Mnozí lidé usnou u televize, což je však velká chyba. Pokud usnete u televize, která je zapnutá, znamená to, že se vám během spánku vytrácí peníze z peněženky. Když jde na vás spánek a oči se vám zavírají, raději se odhodlejte, vypněte televizi a jděte si lehnout. Uděláte tak dobře nejen sobě, ale také své peněžence. Při zapnuté televizi mozek stále funguje, tudíž si neodpočinete tak, jak byste chtěli.