Proč investovat do nemovitostí?

V současné době se všichni snaží vložit své peníze do něčeho smysluplného, co přinese zisky. Nabízí se však otázka, jaká je ta správná cesta. Pokud netoužíte po studování či zjišťování nového, vyplatí se investovat do nemovitostí, což je trasa poměrně bezpečná s jistým zvýhodněním. Navíc když budete mít po ruce schopného realitního makléře, který najde bytovou jednotku za skvělou cenu, je to pomyslný bonus. Že ale nad touto verzí svého investování zatím ještě uvažujete? Prozradíme vám, proč je tato cesta tou pravou i pro vás.

Jeden z nejstabilnějších trhů

Obecně platí, že trh s nemovitostmi je jedním z nejstabilnějších vůbec. A to je onen bonus, který hraje právě nemovitostem do karet. Kromě stability se pyšní i faktem, že mluvíme o jednom z nejbezpečnějších trhů, na nichž investovat. 

Ano, i tento trh se potýká s propady, ale ty nikdy nejsou nijak markantní nebo dlouhodobé. Z onoho dlouhodobého hlediska se naopak jedná o pomyslnou trefu do černého.

Nízké úrokové sazby

Na rozdíl od jiných investic se nemovitostem, respektive státním ekonomikám daří udržovat úrokové sazby v tomto světě poměrně nízko. Důvodem je fakt, že si země a jejich národní banky nemohou dovolit zvyšovat úrokové sazby. I když u nás k mírnému růstu hypotečních sazeb dochází, v porovnání s uplynulými roky to není nic, co by v člověku mělo vyvolávat pocit stresu nebo strachu.

Dvojí zvýhodnění

Jak již bylo nastíněno, nemovitosti jsou skvělým způsobem, jak zvýhodnit své úspory. Z dostupných posledních statistik vyplývá, že zvýhodnění dosahuje až dvojnásobku. Cena bytových jednotek i rodinných domů v čase neustále roste, což znamená, že například z nájmu se bude inkasovat víc s plynoucím léty.

Ne, opravdu se zatím neregistruje nějaký padající, respektive klesající trend. Je to spíše naopak. Ceny bytů i nadále rostou a v takovém duchu to má podle analytiků pokračovat i nadále.