Jak vybrat ideální výbavu na motorku

Koupili jste si nový stroj, na kterém chcete objet celou republiku? Než na své nové motorce ujedete první kilometr, je zapotřebí udělat jednu věc, a sice pořídit si ideální moto vybavení zahrnující nejen oblečení na motorku, ale také chrániče a samozřejmě boty či helmu na motorku. Bez těchto věcí nelze na dvoukolého společníka usednout, proto se pusťte do výběru!

Přilba jako nepostradatelnost

Jedním z nejdůležitějších prvků celé motorkářské výbavy je samozřejmě helma. Jelikož mluvíme o poměrně adrenalinové zábavě, je klíčové zajistit bezpečnost. Ta je zkrátka a dobře na prvním místě. Helma tak musí být dostatečně odolná proti nárazům a musí sedět, nijak se na hlavě nekývat. 

Při výběru moto výbavy se helmou vždycky začíná. Než z ní odstřihnete cenovku, mějte ji alespoň deset až patnáct minut na sobě. Jen tak zjistíte, jestli je vám dostatečně pohodlná a jestli v ní vydržíte po celou dobu budoucí jízdy. 

Bundu vybírejte podle materiály i střihu

Pokračujeme moto bundou, která může být vyrobena z textilu nebo kůže. Každý jeden materiál má svá pro i proti, proto je klíčové zvážit jejich stinné i světlé stránky, než vám přistane do virtuálního či reálného košíku. To, pro jakou se nakonec rozhodnete je záležitostí ryze individuální. 

Při zkoušení vám kožený model může být trochu těsnější a je to tak v pořádku. Kůže vždycky trochu povolí. 

Kalhoty jsou velmi podobné jako bunda

Když se přesuneme ještě o kus dál, vybíráme kalhoty. Při výběru tohoto kousku moto oblečení je to velmi podobné jako se zmiňovanou bundou. Také si můžete zakoupit jak textilní, tak koženou alternativu. A opět se konečné rozhodnutí odvíjí ryze od individuálních preferencí.

Kalhoty by měly být trochu přizpůsobivé a měly by vám být pohodlné. Rozhodně by neměly být napnuté v rozkroku. Tím se vyvarujete jejich možnému poničení při klidné jízdě. 

Když budou kalhoty vybaveny chrániči, je to pozitivní. Nebudete tak vynakládat další výdaje za chrániče nohou.