Jak bezpečně cestovat se psem v autě

Češi jsou národem pejskařů, o tom není pochyb ani sporu. Zatímco někteří mají svého psa jenom na zahradě, jiní s ním i cestují. Pokud patříte k lidem, kteří cestují se psem v autě, měli byste pamatovat především na bezpečnost. A to nejen na bezpečí vašeho psa, ale měli byste pamatovat i na bezpečí vás samotných. Aby nedocházelo k dopravním nehodám, za nimiž by stála nepředvídatelná reakce psa, je třeba pořídit autosedačky, postroje nebo přepravní boxy.  

Autosedačka a postroje  

Mám zvolit autosedačku nebo raději postroje? V obou případech se jedná o velice podobné způsoby, jak připoutat svého čtyřnohého mazlíčka. Zatímco autosedačka je přímo připoutaná k sedadlu auta, postroje jsou taktéž připoutány, jen má pes vícero prostoru.  

Z těchto dvou možností doporučujeme však autosedačku, která je přece jenom krapet kvalitnějším a bezpečnějším způsobem, jak cestovat se psem v autě. Autosedačka je pro psa samozřejmě dostatečně komfortní, navíc má pes rozhled, což rozhodně ocení.  

Přepravní box jako další řešení 

Jestliže si však nejste jistí tím, jestli investovat do autosedačky nebo raději do postrojů, měli byste zvolit přepravní box. Ten je i podle mnoha odborníků tím vůbec nejlepším řešením. Přepravní boxy určené menším plemenům se mohou umístit na zadní nebo na přední sedadlo, velcí psi zase budou mít svůj box v kufru automobilu. I když pokud jste rodinou s dětmi, pravděpodobně i malá plemena budou mít své místo v kufru osobního automobilu.  

V současné době lze zakoupit přepravní boxy různých provedení a podob. Existují plastové přepravní boxy, kromě toho také kovové přepravní boxy. Při výběru přepravních boxů se odrážejte od plemena, jaké vlastníte, kromě toho také od vašich požadavků a preferencí, případně si nechte poradit od odborníka.