Jak překonat strach z řízení rychle, přesto v klidu

Máte řidičský průkaz, ale bojíte se usednout za volant? Patříte k lidem, kteří se řízení bojí, kterým nahání řízení vozidla strach? Je pochopitelné, že se bojíte, přece jenom neustále slýcháme o dopravních nehodách, které vznikly na silničních komunikacích. Prakticky se ve zprávách nemluví o ničem jiném než právě o tom, k jakým ošklivým nehodám došlo. A velice často se záběry nevyhnou ani těm detailům, jako jsou rozbitá přední skla nebo mrtvá těla pasažérů, kteří měli tu smůlu a jeli v daném automobilu taky. Pokud i přesto všechno chcete skolit svůj strach z řízení, nabízí se otázka, jak strach překonat?  

Nemusíte vyhledávat odbornou pomoc, i když pomoc odborníka je také možností, jak překonat strach z řízení vozidla. Existuje však i řada dalších tipů, jak svůj strach z jízdy překonat.  

Začněte jezdit v klidném provozu 

Rozhodně v tomto případě neplatí pravidlo, že se má člověk “do vody a naučí se sám rychle plavat”. Pokud řidiče, který má z řízení a silniční komunikace strach, hodíte na frekventovanou silniční komunikaci, začne zmatkovat a akorát tak způsobí dopravní nehodu, která může mít katastrofální následky. I proto se při odnaučení strachu z řízení vyplatí sázet na silnice klidnějšího provozu. Volte proto v ideálním případě ulice, po kterých mnoho lidí nejezdí, nebo jezděte v městě ve chvíli, kdy se jím neprohání mnoho aut.  

Nevyvíjejte na sebe zbytečný tlak 

Pokud se chcete zbavit strachu z řízení, rozhodně byste neměli na sebe vyvíjet zbytečný tlak. Pamatujte na to, že lidé ve stresu jenom dělají chyby. Proto v ideálním případě na sebe žádný tlak nevyvíjejte a zkuste to v klidu. S tím ostatně pomůže i dodržování předchozího bodu čili jízda na méně frekventovaných silničních komunikacích.  

Nikdy nejezděte sami 

Nebo alespoň z počátku si s sebou vozte spolujezdce, se kterým je vám dobře. Neměli byste řídit vůz s někým, kdo vám pije krev nebo kdo po každé chybě zakřičí. Je třeba mít vedle sebe někoho, kdo vám bude oporou a kdo vás uklidní, pakliže vás něco vyděsí.