Chcete co nejrychleji prodat auto? Záleží na detailech

Na prodeji automobilu není nic složitého. V principu jde jen o stanovení ceny, nalezení kupce a vyřízení několika formalit. Pokud vám ale záleží na tom, aby se celý proces neprotáhl na několik měsíců, věnujte pozornost důležitým detailům. 

Naprosto nejrychlejší metodou prodeje auta je výkup vozidel. Takový výkup auta je totiž vyřízený během několika hodin včetně přeposlání finančních prostředků. Lze využít jak výkup dodávek, tak výkup osobních automobilů. 

Generální úklid 

Abyste za auto dostali tu nejlepší cenu v co nejkratším čase, dejte si záležet na detailech. Především vůz důkladně umyjte a vyčistěte interiér. Vyměňte špinavé a roztrhané koberečky i drobné poškozené plastové součástky, odstraňte co nejvíc osobních předmětů a dekorací nebo rovnou nechte auto vyčistit profesionály. 

Detailní fotografie 

Auto vyfoťte ze všech stran, poté se zaměřte na interiér a drobnější, avšak podstatné detaily. Fotografií by mělo být minimálně 15 a mělo by na nich být zachyceno vše podstatné. Čím lépe budou fotografie vypadat, tím více v inzerátech zaujmou, nebojte se proto požádat o pomoc někoho, kdo fotografování rozumí. Fotky by vždy měly být aktuální a focené v ročním období, ve kterém vůz prodáváte. 

Inzerát bez chybičky 

Když už si dáte záležet na fotografiích, neošiďte ani samotný text inzerátu. Hrubky, nelogicky poskládané věty a neurčité údaje nebudou působit moc věrohodně. Zároveň text neobalujte do zbytečné „omáčky“, pište věcně a jasně. A také upřímně – nezatajujte vady, potřebné servisní prohlídky ani výměnu součástek. Auto můžete před prodejem nechat prověřit. 

Zkušební jízda 

Pokud se vám ozve zájemce, domluvte si osobní schůzku, během které si vůz může projet a vyzkoušet ho. Podle statistik totiž právě zkušební jízda v 90 % případů rozhoduje o tom, zda si zájemce vůz koupí. Snažte se pochopit, že tak, jako je pro vás důležitý výhodný prodej, je pro kupujícího nákup velkou položkou v rozpočtu, kterou nechce uspěchat.