Mýty o autech, které nejsou pravda

Automobily jsou v dnešní době rozhodně potřebné. Díky nim se nemusíme spoléhat na autobusové nebo vlakové spoje, také se nemusíme nijak omezovat v nákupních centrech a podobně. Bohužel i o autech, stejně jako o všem ostatním, koluje celá řada mýtů. Jelikož k autům musíme přistupovat zodpovědně, jelikož je musíme volit na základě pravdivých informací, vyvraťme si několik mýtů, které nejsou pravda, ale se kterými se zejména při výběru auta můžete setkat.  

Bohužel níže uvedené mýty netradují jenom mezi spotřebiteli automobilů, ale také u jednotlivých prodejců vozidel, což je samozřejmě špatně. Abyste nenaletěli na nepravdivé informace, vypíchněme si několik mýtů, se kterými se často setkáte.  

SUV jsou bezpečnější vozidla 

Zejména při vybírání automobilů v bazarech se můžete setkat s názory, že SUV je bezpečnější. To vám dokonce mnozí prodejci budou říkat, aby vás přesvědčili o koupi vozidla typu SUV. Jenže pravdou je, že SUV rozhodně není bezpečnější. Rozhodně ne všude a za všech okolností. Jedná se spíše o vyšší, těžší a zároveň také širší vozidlo, které zabírá jen víc místa na silnici a potřebuje trochu zdatnějšího řidiče.  

Benziny mají větší spotřebu než diesely 

Další mýtus, se kterým se můžete setkat. Rozhodně neplatí, že benzinem poháněná vozidla mají větší spotřebu než diesely. V reálném provozu dokonce “žerou” podstatně méně než automobily, které jsou poháněné na diesel. Pokud tedy chcete ušetřit, volte spíše benzinovou alternativu vozidla.  

Olej se mění až po třiceti tisících kilometrech 

Každý řidič si musí uvědomit, že už po deseti tisících kilometrech ztrácí olej podstatnou část svých vlastností, proto je dobré ho po této vzdálenosti doplnit. Čili ne, olej opravdu nestačí vyměňovat po třiceti tisících kilometrech. Musí se k tomu přistoupit daleko dříve.