Vany do kufru: Výhody, nevýhody a jaké volit

Každý automobil by měl být vybaven hned několika autodoplňky. Autodoplňky automobil jen nezkrášlují, ony ho především ochraňují. Vezměme si například autokoberce, které chrání podlahu nejen před zašpiněním, ale taky před poškrábáním či případně před dalšími škodlivinami. Lišty na dveře auta chrání zejména lak na autě, který se většinou poškrábe při nastupování nebo vystupována z auta. Jistou ochranu poskytují i vany do kufru, které jsou nedílnou součástí každého vozu. Otázkou však je, jaké vany do kufru volit.

Vany do kufru jsou velice praktickým autodoplňkem, dokonce se dnes řadí k těm nejpraktičtějším autodoplňkům vůbec. Instalují se do kufru auta, který chrání před těžkým či ostrým nákladem. Mnohé vany do kufru jsou vybaveny protiskluzem, tudíž zaručují nákladu jistou stabilitu.

Jak jsme zmínili, vany do kufru chrání zavazadlový prostor před ostrými předměty, před poškozením, vylitím či případně zašpiněním. Mezi situace, během které se může zavazadlový prostor poškodit, patří například převážení zahradních nástrojů, jimiž jsou třeba ostré hrábě, nebo třeba převážení lyží či běžek.  Pojďme si říct, do jakých van do kufru investovat.

Výhody a nevýhody plastových van

Tou nejlevnější variantou jsou plastové vany do kufru, které skvěle drží tvar a jsou velice lehké. Většinou mají vyvýšené okraje, které chrání zavazadlový prostor především před vylitím tekutin. Jelikož jsou plastové vany dost hluboké, mohou chránit kompletně celý kufr. Co je však jistou nevýhodou, že se nedají ohýbat a nesrolujete je, tudíž nejsou skladovatelné. Často se stane, že plastová vana praskne.

Výhody a nevýhody gumových van

Mnohem lepší investicí jsou gumové vany do auta, které jsou velice odolné a snadno ohybatelné, tudíž je v případě nepotřeby lehce schováte do kůlny či garáže. Bohužel nedrží moc tvar, zvýšené lemy nejsou tak pevné a připravené čelit tekutinám či jiným nečistotám jako u plastových van.

Investujte do plastovo-gumových van

Naštěstí existuje ještě jedna varianta, a tou jsou plastovo-gumové vany do kufru, které jsou lehké, odolné, nepraskají, snadno se ohýbají a drží tvar. U tohoto druhu van do auta nenacházíme žádné nevýhody.