Londýnské taxíky? Dnes už na elektřinu a v černé podobě!

Cestování se v současné době stalo rapidně nebezpečné, ale pokud bychom se měli stále dívat na nebezpečí kolem nás, pak bychom se rozhodně museli zamknout doma a nevycházet na ulici. Naštěstí takovou myšlenku, která tedy tkví v tom, že se zavřeme doma, sdílí jenom minimum lidí a ostatní se tedy rozhodují cestovat a poznávat nové kultury.

Mnozí lidé dokonce hojně stále jezdí i do Londýna, kde se v současné době koná nejvíce teroristických útoků. Je však nutné poznamenat, že teroristický útok se opravdu stát nemusí v době, kdy tam budeme. Lidé do Londýna stále jezdí, protože chtějí vidět nejznámější památky, stále červené dvoupatrové autobusy, červené telefonní budky a hlavně také aktuálně nové londýnské taxi, které bylo představeno před několik týdny. Jedná se o černý luxusní vůz, u něhož byste si ani neřekli, že se jedná o taxi. Spíše byste řekli, že v tom jezdí nějaký politik, protože vzhledově se jedná o velice luxusní vozy, které jsou navíc poháněny na elektřinu, a to je právě ta inovace, se kterou přijíždí do ulic.

Mění se auta na elektrické verze, mění se názvy společností na lépe zapamatovatelnější

S novým modelem taxíků se však mění i název společnosti, která taxi služby provozuje či která navrhuje nové taxíky. Společnost London Taxi Company se aktuálně přejmenovala, a to na London EV Company, protože se rozhodla, že s novým automobilem je načase i na trochu jinou další změnu, tak proč nezměnit název, že ano?

Její nové modely taxíků, které jsou tedy dnes už elektromobilem, budou v Londýně zavedeny od prvního ledna příštího roku. Od tohoto dne se totiž nebude vydávat licence na taxi služby nikomu jinému, než tomu, kdo bude mít automobily opravdu ekologické, tedy kdo bude jezdit na naprosto bezemisním režimu. Na elektřinu tak musí vozy ujet alespoň třicet mil. Verze spalovacího motoru bue možná jen s benzinovým.