Kolagen je jednou z nejdůležitějších bílkovin v těle, shodují se odborníci

Pokud se necháváte sestavit jídelníček, většinou je v každém jídle obsažená bílkovina. Bílkoviny jsou bezesporu velice důležité a tělo je zkrátka ke svému normálnímu fungování potřebuje. Jednou z nejdůležitějších bílkovin je kolagen, který má v lidském těle nezastupitelnou roli. Je nejen na klouby nebo proti vráskám, ale také na kruhy pod očima. Bohužel se po třicátém roce života (u kuřáků i dříve) začíná z těla vytrácet. A je naší povinností, abychom ho do těla zase dostali, klidně s pomocí elixíru mládí Rays of Beauty. 

Proč je kolagen tak důležitý?

Možná to, že je proti vráskám nebo na kruhy pod očima vás dostatečně nepřesvědčilo o tom, abyste kolagen do svého těla dodávali. Proto si pojďme říct i jiné důvody, proč je kolagen tak důležitý a proč bychom ho měli dodávat do našeho těla. 

Tak předně je to pomyslné lepidlo celého našeho těla. Kolagen vytváří vazivo, jež následně podporuje zdravou strukturu pokožky těla, také svalové tkáně, kostí i šlach. Nejen, že drží jako lepidlo všechny buňky pohromadě, ale kromě jiného také snižuje záněty v těle a případně slouží i k opravě buněk v těle člověka. 

Kolagen začněte užívat už před třicítkou

Bohužel i v tomto případě platí, že to zkrátka lepší nebude. Kolagen jsme povinni do těla dodávat, a to už před třicítkou čili těsně před tím, než se z našeho těla začne rychle vytrácet. Budete tím předcházet tomu, že ho tělo bude postrádat. Přece jen ve čtyřiceti letech ho tělo potřebuje tolik! Jenže v tomto věku už není tělo schopné produkovat si dostatečné množství kolagenu samo. A co pak v šedesáti! To už je víc jak polovina kolagenu z těla pryč. 

Začněte proto s dodáváním kolagenu do těla zavčasu, aby nebylo narušeno správné fungování množství procesů v těle. Člověk ani netuší, u kolika procesů zajišťuje kolagen správné fungování.