Cestování v roce 2020 a sjednávání pojištění online

Cestování v roce 2020

Když se vydáváme na dovolenou za hranice všedních dnů, neměli bychom v žádném případě zapomínat na odpovídající pojistné krytí. Už jen pro pocit klidu v duši, který se rozhostí, když je smlouva konečně potvrzena.

Letošní rok přinesl některým mnoho překvapení a je tedy jasné, že se svět pojištění na cesty změní. Co všechno zahrnuje pojistka a jaké věci není možné do smluvních podmínek zahrnout? Je například možné prodloužení pojištění, když budeme v zahraničí v karanténě?

Testy si musí hradit každý sám…

Opravdové téma dne – pojištění do zahraničí a koronavirus. Jak si správně nastavit pojistku a podle čeho se orientovat? Tak například, pojistit si storno zájezdu už v dnešní době nebude možné. Nikde ovšem není psáno, že se za nějakou dobu situace nezmění, proto bude jistě lepší sledovat aktuální podmínky.

Stejně tak není možné připojistit se na riziko onemocnění koronavirem, případné testy si pak bude muset každý cestovatel hradit ze své vlastní kapsy. Pokud ale bude nutné zůstávat z důvodu pozitivního testu v karanténě, znamená to také prolongaci pojistky, které se pak samozřejmě vztahuje na všechny členy rodiny, respektive spolucestující pojištěné pod jedním smluvním dokumentem.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je i dnes klíčové

Vydávat se do ciziny bez odpovídajícího pojistného krytí je potenciální vážný problém, a to jistě nejen v roce 2020. Platilo i kdykoliv v minulosti, že neštěstí bohužel nechodí po horách, nýbrž hlavně po lidech. Cestovní pojištění a dovolená, to jsou dvě klíčová slova, která patří k sobě. Nejde rozhodně o žádný složitý proces, všechny informace týkající se cestování a pojistek, respektive důležitého připojištění, jsou přehledně na jednom místě, v případě dotazů můžete volat na asistenční službu, která je dostupná nonstop a v češtině. Obavy tedy nejsou namístě.