Nejezděte na kole bez pojištění!

Cyklistika je oblíbený sport mnoha z nás. Jedná se o skvělé využití volného času. Lidé si většinou sednou na kolo v případě, že chtějí zhubnout, nebo když jedou na výlet s bandou dobrých přátel a cílem je malebná hospůdka několik kilometrů vzdálená. Cyklistika se však stává v poslední době oblíbená hlavně díky tomu, že se při ní dokonale relaxuje. Vítr vane kolem uší a to je to jediné, na co se vlastně myslí. Jenže málokterý cyklista si uvědomuje, že i na kole musí být jisté prvky, bez kterých je jízda na kole nebezpečná.

Pokud jezdíte v noci, nezapomínejte na reflexní prvky. Přece jenom se jedná o nepříjemnou srážku, která by vás mohla potkat, pokud by vás řidič ve tmě neviděl, protože byste byli oblečeni do tmavých barev. Helma je další povinnou výbavou kola, na kterou se taky nesmí zapomínat. Mimo jiné se však nesmí zapomínat ani na pojištění, protože právě jízda bez pojištění zavání průšvihem. Cyklisté jsou totiž nejvíce ohroženými účastníky silničního provozu. Nejen, že vás může srazit auto, ale také je vaším nepřítelem motorka, jiný cyklista nebo také chodec jako takový. Než se tedy vydáte na nějaký cyklistický výlet a šlápnete do pedálů, ujistěte se, že máte sjednané dobré a kvalitní pojištění.

Trochu zajímavých faktů:

Že je pojištění nutné, to zaznamenávají také fakty. Ty jsou brány z nejrůznějších policejních statistik. Nehod v loňském roce, které byly způsobeny cyklisty či tím, kdo je srazil, bylo vloni zhruba přes dva tisíce šest set. Při nich však zahynulo čtyřiadvacet cyklistů. Během letošního roku se podobných nehod policisté účastnili zhruba tři sta čtyřiašedesát. U nich dosud zemřelo pět lidí. Už jen z těchto čísel jde poznat, že pojištění je opravdu nutné. V případě, že se prokáže, že nehodu zavinil řidič auta, se totiž škody budou hradit z povinného ručení. Na cyklisty se pak nic nevztahuje.