Lekce, které nenaučí ve škole. Radí miliardářka Sara Blakely

Když je někdo úspěšný, rád dává tipy méně úspěšným. Je to ostatně skvělé, lidé se mohou motivovat, mohou se inspirovat těmi úspěšnějšími, vědí, že mají možnost zvítězit a stát se taky stejně úspěšným. Většina dnes velmi úspěšných lidí začínala totiž od naprosté nuly, jsou tedy rozhodně velkou inspirací. Pojďme se nyní inspirovat miliardářkou Sarou Blakely, která je zakladatelkou světoznámé značky Spanx.  

Miliardářku Saru Blakely můžete znát díky zmiňované světoznámé značce Spanx. Svůj startup rozjela s našetřenými pěti tisíci dolary, díky němu posléze dosáhla titulu “Nejmladší self-made miliardářka v historii”. Její příběh tedy rozhodně je velkou inspirací, o tom není pochyb.  

Pokud se ponoříte do jejího příběhu, zjistíte, že v jejím životě hrály roli lekce, které se ve škole běžně neučí, což je velká škoda.  

V selhání je síla 

Sara Blakely při svých přednáškách neustále říká, že v selhání je síle, respektive: ,,Takže, v čem si dnes selhala?” Tuto větu jí totiž vždy říkal její otec, pro ni to bylo z počátku velmi demotivující, ale později to byla naopak velká motivace se zlepšit. Uvědomila si, že pokud člověk neselhává, znamená to jen nedostatek pokusů – pokud člověk neselhává, není zde žádná snaha o výstup z komfortní zóny za účelem stát se lepším než včera.  

Mlčeti zlato 

Říká se, že úspěšný člověk dělá dvě věci – zaprvé, nikdy neříká úplně všechno. A s tím Sara plně souhlasí, sama totiž říká, že by se žádný nápad neměl sdílet příliš brzy. Její nápad vytvořit stahující spodní prádlo si nechávala pro sebe déle než rok, během kterého však pracovala na svých prvních prototypech. Nápady jako takové jsou zranitelné, křehké věci. Mlčeti zlato – to je v tomto případě přísloví, které to naprosto vystihuje. Buďte tedy opatrní a nesdělujte své nápady příliš brzy.