Jak vidí svou budoucnost studenti? V podnikání!

Jít na vysokou školu je podle mnoha rodičů to jediné, co je pro děti dobré. Jenže žijeme v době, kdy můžeme být opravdu tím, čím být chceme, a to bez ohledu na naše vzdělání. Výběr střední školy je ve většině případů jenom výstřel do prázdna. Děti se nacházejí v pubertě a v té době je trápí jenom to, co si oblečou, jestli budou „in“ nebo jak se dá z jejich nosu odstranit ten ošklivý pupínek, který jim brání v dobře vypadajícím vzhledu. Po střední škole však už vědí, že buď nastoupí na vysokou školu, nebo se dají do víru zaměstnání a skutečného světa. Kupodivu si v poslední době vybírají tu druhou možnost, protože pokud se nechtějí stát lékařem, učitelem nebo nechtějí vykonávat podobné povolání, vysoká škola není nic. Pár písmenek před jménem lze dnes získat lusknutím prstu za velmi solidní úplatek. Zaměstnavatelé se stejně následně otáčí za tím, jestli mají dané schopnosti a konečné předpoklady.

Toto pozoruhodné zjištění se však rozhodla jedna nejmenovaná společnost také dokázat, proto se zeptala zhruba sedmi set studentů, jak vidí svou budoucnost. Většina z nich odpověděla opravdu zajímavě.

Chtějí podnikat!

Zhruba třetina dotazovaných se nechalo slyšet, že by se nejraději pustili do podnikání. Někteří dokonce chtějí podnikat opravdu ihned po střední škole. Jedná se o ty troufalejší povahy, kterým ale štěstí přeje! Nicméně je nutné podotknout, že chtějí podnikat zejména v oboru informačních technologií, kterému se podle nich nejvíce daří. Je to možná i trochu pravda – přece jenom aktuálně žijeme ve světě technologií, a tak by byla hloupost se domnívat, že nové inovace, startupy a aplikace nebudou na trhu za chvilku žádané, když jsou v současnosti jedny z nejžádanějších na trhu.

Dalším zajímavým oborem, v němž se podniká, je gastronomie. Jedná se konkrétně o to, že většina lidí touží mít svou vlastní kavárnu, cukrárnu nebo rovnou restauraci a dnes je každé takové kavárně či podobné instituci vstup na trh povolen!