V jakém stylu zařídit svou koupelnu?

Rozhodli jste se zařídit si svou koupelnu podle posledních módních trendů, nebo jen plánujete dlouho probíranou rekonstrukci? LED zrcadla v ní budou mít místo v každém případě. Aby však výsledný interiér nepůsobil příliš kýčovitě, měli byste si dopředu stanovit, v jakém duchu se bude interiér nést. Bude se jednat o spíše minimalistické bydlení nebo dáte přednost retro stylu, který vás vrátí do dřívějších let?

Koupelna ve stylu francouzského venkova

V posledních letech je velmi oblíbená romantika, která se dokonale vtiskla do francouzského venkovského stylu. V něm dominuje hlavně patina a také vůně levandule, které, jak už věděly naše babičky, umí uklidňovat. Hlavní roli v takto zařízených koupelnách hrají hlavně světlé tóny, krémová nebo bílá barva a samozřejmě také rustikální a zmiňovaná patinový nábytek.

Styl francouzského venkova se do interiéru protká také tím, že zde budou dominovat například textilie taktéž ve světlých tónech, konkrétně ve smetanových odstínech. Aby byla vyvolána ona romantická atmosféra, vyniknout by měly hlavně květinové vzory.

Koupelna v industriálním stylu

Na romantiku nebo jemný francouzský styl vás příliš neužije? Nevadí, vaše koupelna může být ve stylu přesně opačném, konkrétně v industriálním. V posledních letech je tento styl velmi oblíbený hlavně u mladé generace, protože se do něj může doslova vtisknout. Hlavní roli hrají tmavé odstíny, také materiály typu kov, přiznané cihly nebo beton a dále také netradiční doplňky (ovšem s nimi se v koupelně velmi šetří).

V případě, že se rozhodnete pro industriální styl, mějte na paměti od samotného počátku, že se jedná o styl velmi výrazný a že se hodí hlavně do koupelen, které jsou větších rozměrů. Jelikož se sází na tmavé odstíny a tmavé, těžké materiály, může to vést k optickému zmenšení interiéru.