Zahradní dekorace s praktickým užitkem

Ozdobit si zahradu dekoracemi, které jsou stylové a praktické, je skutečné umění. Poradíme, jak na to. Co si vybrat, abyste měli zároveň dekoraci i pomocníka? 

Dekorace, které mají i praktický užitek

Asi každý z nás si přeje svou zahrádku ozdobit a dopřát jí trochu života. Zahradní dekorace zde prostě nesmí chybět, stejně jako zahradní osvětlení. Někdy je dokonce možné tyto prvky zkombinovat a mít tak radost i praktický užitek z jednotlivých řešení. Jaké kousky vybrat, aby byla vaše zahrada příjemným místem, kde vám bude báječně? Pokud máte málo zelený trávník, tak doporučujeme se zaměřit hlavní na zavlažování, například koupit kvalitní stříkací pistol a rozpašovač.

Dekorace, které mají i praktický užitek

Některé dekorace z keramiky mají již přímo zabudovaný solární systém. Přes den tak nabírají sluneční paprsky, aby vám večer mohly dělat radost jemným světlem, které ozáří vaše cestičky na zahradě. Šnek, trpaslík, nebo třeba sova, to jsou zaručené tipy, které udělají ve dne parádu a večer budou plnit svou úlohu. Nemusíte si tak pořizovat tolik zahradních světel, stále máte své dekorace, které přinášejí užitek. Je libo žabáka s dalekohledem, který bude v noci svítit? Nebo dáte přednost želvě se svítítím krunýřem?

Zahradní osvětlení dodá atmosféru

Sice jsme již zmiňovali přínos solárních dekorací, ale tyto prvky jsou zdrojem světla orientačního, které stačí pro osvětlení cesty nebo jednotlivých prvků zahrady. Solární lampy vám mohou pomoci vytyčit dokonce dlouhou příjezdovou cestu, která bude působit velmi reprezentativně. Pro přímé osvětlení altánu nebo místa k posezení se následně hodí pochodně, lucerny a lampy. Tyto prvky tvoří nedílnou součást dekorace zahrady během dne i večera. Stylové kousky dodají šmrnc i vaší zahradě. 

Hmyz se bude držet dál

Některé louče nebo pochodně se dají naplnit směsí, která odpuzuje hmyz. Pořídit si ale můžete i solární lampu proti hmyzu. Ta má velmi reprezentativní vzhled a stává se estetickou součástí každé zahrady. Není tak potřeba ošetřovat hosty na vaší garden party přípravky proti hmyzu. 

Dekorace mohou mít i praktické využití.