Dětské stavebnice rozvíjí zručnost i logiku. Nesmí proto chybět v dětském pokojíčku

Dítě dnes může mít celou spoustu hraček. Pořídit by se mu však měly jenom takové, které ho nějakým způsobem posunou a rozvinou ho. Bohužel řada rodičů volí hračky jenom podle vzhledu nebo dá na dítě, které si zamilovalo hračku v televizní reklamě. Pokud však toužíte dát dítěti hračku, která rozvine jeho zručnost či logiku, za zvážení stojí klasické dětské stavebnice. 

Člověk si říká, že dětské stavebnice už jsou out. Vždyť si s nimi hráli i naši rodiče, ne-li prarodiče. Jenže tato dětská hračka je naprosto nestárnoucí. Zatímco dříve byla hlavně ze dřeva, dnes se k ní přidala plastová i magnetická alternativa. Účel však plní stále stejný – posouvá dítě sedmimílovými kroky vpřed. 

Piluje zručnost a posiluje logiku

Je opravdu těžké najít v dnešní až přehnaně velké nabídce hračku, která by pilovala dětské schopnosti. Dětská stavebnice je však jednou z těch, na které by žádný rodič neměl dát dopustit. Nejen, že zabaví dítě na hodiny, ale také piluje jejich zručnost a posiluje logické uvažování. Ať už se z dítěte v budoucnu stane šikovný řemeslník nebo IT specialista, tyto vlastnosti v každém případě v budoucnu ocení. 

Takzvané myšlení “o krok napřed” je přesně to, co dětské stavebnice dítěti přináší. A když jednou okusí to, jak vlastnost vlastně chutná, stane se návykovou. 

Co si ze stavebnice postaví vaše dítě?

Co je také pozitivní, tak to, že dětské stavebnice pilují i dětskou fantazii. Dávají jí naprostý prostor, což je velmi důležité. Už v dětství by se v dítěti měl zakořenit pocit, že nic není nemožné a že lze dosáhnout všeho, co si v mysli můžeme představit. To je klíč k bezproblémovému a krásnému, plnému životu. 

Otázkou už jen zůstává to, co si z dětské stavebnice postaví vaše dítě? Bude to zoologická zahrada nebo velké království, ve kterém budou vládnout nákladní automobily a závodní vozidla?