Pravidelná ranní rutina je základem úspěšného dne

Hlavně vstaň tou správnou nohou! Často říkávaly naše babičky. A i když jsme nad touto poznámkou často jen mávli rukou, něco na tom bylo. Člověk si bohužel neuvědomuje, že to, jakou “nohou” vstane, to bude mít velký vliv na jeho čtyřiadvacet hodin, které se mu nabízí. Aby byl den úspěšný a produktivní, nemusíme si dávat záležet na tom, jestli vstáváme pravou nebo levou, důležitá je pravidelná ranní rutina, která nás “naladí na tu správnou vlnu”.  

Většina lidí dělá tu chybu, že automaticky sahá po mobilním telefonu a sjíždí sociální sítě. Jenže prvních třicet minut se tou největší měrou podílí na tom, jaký bude náš nadcházející den. Proto je důležité minimálně dvě minuty nesáhnout na telefon a spíše si všímat.  

Meditace má něco do sebe 

O meditaci se velice často mluví (zejména v dnešní době, kdy většina lidí prahne po úspěchu a ten se bohužel nedostavuje). Pokud chcete mít den úspěšnější a produktivnější, vyplatí se prvních pět minut věnovat již zmiňované hluboké všímavosti. Zklidněte své myšlenky, nenechte se vtáhnout do rychlého tempa a proudu všech úkolů, jež musíte za daný den stihnut. Jen si ponechte kousek z rána v klidu, což vás připraví na nadcházející zátěže.  

Zapište si své myšlenky 

Říká se, že to nejlepší běhá hlavou nejen před usnutím, ale také těsně po probuzením. Proto bychom měli mít na svém nočním stolku sešit s propiskou, do něhož si veškeré nápady budeme postupně zapisovat.  

Ostatně tím se dostáváme k tomu prvnímu, co bychom měli po ránu udělat, a sice zapsat své myšlenky. Mysl tím nastavíme na kreativnější vlnu a náš den se bude nést v opravdu příjemném duchu.  

Prioritizujte si své úkoly 

Abyste se v následujících hodinách doslova netopili, je dobré si už na začátku dne určit, co je třeba stihnout přednostně. Stanovte si priority. Začněte tím nejtěžším, protože to snazší vás bude čekat na konec dne, kdy energie už mnoho nebude.