Jedinečné ženy, které se změnily svět. Znáte je všechny?

Že jen pánové dokážou hýbat světem? To je tvrzení, které už dávno neplatí. Potvrzením jsou ženy, které zmiňujeme níže. Přece jenom se velkou měrou podílely na tom, jak svět v současné době vypadá. Byly totiž nejen inspirativní, ale také velice pokrokové a především odvážné – nebály se své myšlenky či nápady prosadit, i když nátlak pánské části populace byl znatelný. Seznamte se s nimi a nechte se jimi motivovat při vašich dalších krocích.  

Madeleine Albright 

Nedávno světem otřásla zpráva, že zemřela jedna z nejvlivnějších žen současnosti, a to Madeleine Albright. Věděli jste, že se jednalo o rodačku z pražského Smíchova? Z Československa utekla před nacisty a poté také před komunisty a dala se na svou cestu v Americe. Vystudovala politologii a velice brzy se stala skutečně uznávanou političkou.  

Mimochodem, dotáhla to až na velvyslankyni Spojených států amerických v Radě bezpečnosti OSN. Poté se dokonce stala ministryní zahraničí a změnila tím všechno, co do té doby platilo – dříve se žena na tomto postu nevyskytovala. Jinými slovy skutečně změnila svět, nejméně to, jak muži ženy v politice vnímají nebo jak k nim zde přistupují.  

Margaret Thatcher 

Další a velmi přelomovou ženou byla Margaret Thatcher, která se taktéž velkou měrou zapsala zejména do politického fungování světa. Stala se totiž jako vůbec první žena britskou premiérkou a na tomto postu dokonce vydržela nejdéle ze všech dosavadních premiérů. Odešla z postu až ve chvíli, kdy sama podala rezignaci.  

Její úkol na postu byl opravdu obrovský. Na post byla dosazena v době jedné z největších britských ekonomických krizí, kdy se muselo čelit například hladovce vězněných členů IRA nebo velmi vysoké nezaměstnanosti.  

Coco Chanel 

Za zmínku stojí také módní ikona Coco Chanel, která bezesporu změnila svět módy. Od prvního počátku se od ostatních lišila svým stylem. Nebála se jako žena ostříhat se nakrátko. Nosila klobouky, dokonce si s nimi otevřela obchod. A poté se zapsala do módního průmyslu jako ta, která stojí za malými černými šaty. Naprosto revoluční trend následovala ikonická kabelka 2.55 nebo tvídové sako, které se dnes opětovně navrátilo do módy.