Co znamená „pulzovat“? Nové trendy na rok 2022

pulzovat
pulzovat

Ač už se řadíte mezi módní nadšence neustále sledující vývoj trendů jednotlivých sezón nebo výběr a nákup oblečení vnímáte pouze jako nutné zlo, rozhodně vám nemohl uniknout opakující se vzorec vracejících se trendů. Často působí až úsměvně, jak některé střihy a vzory, které si vybavíme například z 80. a 90. let, se opět vracejí do módy a kousky, o které bychom ještě pár let na zpět ani nezavadili pohledem pro jejich zastaralost, jsou nyní hity. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde o čistou nekreativitu tvůrců, faktem je že se spíše jedná o časem prověřené a vyzkoušené produkty. Čas od času tak dochází k jakési recyklaci, která ale pouze vytváří základ pro představení nových pokrokovějších produktů. Stejný jev však rozhodně nepozorujeme pouze v módě, ale i v mnoha dalších různorodých oblastech. Jedná se totiž o jeden z naprosto běžných inovátorských postupů.

Za hranice nemožného

Neustálé vylepšování a upgradování trendů se velice zřetelně promítá například i v oblasti výroby tabákových produktů. Když před několika lety výrobci představili uživatelům elektronické alternativy, ze začátku se často potýkali s jistým nepochopením. To je však naprosto běžná fáze zavádění novinek. Uživatelé ale velice rychle pochopili nesporné výhody těchto elektronických alternativ a jejich popularita tak následně exponenciálně vzrostla. Zhruba posledních deset let tak můžeme sledovat, jak jsou klasické tabákové výrobky v rukou uživatelů nahrazovány těmito alternativami, pouze jejich podoba se stále vyvíjí.

Jak šel čas…

V počátečních fázích se pojem elektronická alternativa rovnal pouze jednomu typu produktu, v současnosti jich je ale mnohem širší škála. Mezi ty nejoblíbenější letos patří například Pulze. Jedná se o zařízení na zahřívaný tabák. Podobně jako předchozí elektronické alternativy se pyšní především menší škodlivostí. Během jeho používání totiž nedochází k procesu hoření, který je běžně zodpovědný za uvolňování škodlivých látek jako je:

  1. Oxid uhelnatý
  2. Dehet

Díky tomu se tak celková škodlivost snižuje až o 80 procent. To však rozhodně není jediným benefitem, díky kterému si Pulze získal srdce uživatelů. Absence klasického kouře, kromě nižší škodlivosti, také zamezuje vzniku dalších nežádoucích efektů. Sbohem tak můžete dát:

  • Zažloutlým zubům a nehtům
  • Zápachu oblečení a vlasů
  • Zadýmeným místnostem

Pulze tvoří trend, který by si žádný tabákový nadšenec letos rozhodně neměl nechat utéct.

 

Autor: Elena Gotfried