Virtuální sídlo společností: způsob, jak si zjednodušit podnikání

Pokud zakládáte společnost, budete potřebovat její sídlo. V některých případech se ale může zdát, že takové sídlu ve skutečnosti nepotřebujete – jen, aby bylo „na papíře“. Mnohem častější je ale skutečnost, že při zakládání společnosti své kanceláře teprve hledáte. Aby nedocházelo ke zbytečným prodlevám, můžete si pořídit tzv. virtuální sídlo společnosti. To vám mohou poskytnout odborníci na poskytování sídel. 

Když sídlo není potřeba 

Každá společnost má jako jednu ze základních podmínek uvádět své sídlo. Pokud ale pracuje online, má zaměstnance různě po republice, ve skutečnosti takové sídlo ani nepotřebuje. V takovém případě si podnikatelé mohou zažádat o poskytnutí sídla společnosti a získat tak virtuální sídlo. Avšak také společnosti, které své fyzické kanceláře mají, mohou chtít využít sídlo virtuální. Z několika hledisek to pro ně může být výhodnější.  

Sídlo ve velkém městě 

Společnost je zkrátka zajímavější, když bude uvedena v nějakém velkém městě, jako je například Praha. Působí to důvěryhodněji a na potenciální partnery mnohem lépe. Je pravdou, že když si jako sídlo zvolíte sídlo ve městě, které nikdo nezná a ani neví, kde leží, může obchodní partner upřednostnit raději někoho z většího města. Tento krok může být sice nenápadným, zato může v řadě případů pomoci rozvíjet podnikání. 

Výhodné z hlediska úředních kontrol 

Je zajímavé, že společnosti se sídlem v Praze jsou kontrolovány ze všech měst v České republice nejméně. Pokud si tedy založíte společnost se sídlem v Praze, můžete tím dosáhnout toho, že kontroly vaší firmy ze strany úřadů budou mnohem méně časté. Důvodem je to, že v Praze sídlí velké množství společností a je prostě nad síly úřadů, aby je všechny zkontrolovaly. 

Kolik zaplatíte? 

Za virtuální sídlo zaplatíte asi 99 Kč za měsíc. Cena se odvíjí od toho, kde se takové sídlo ve skutečnosti nachází. Některá virtuální sídla navíc nabízí i některé služby navíc, které mohou měsíční sazbu ještě navýšit.