4 tipy od samotného Elona Muska pro úspěšnost vašeho byznysu

Elon Musk v současné době patří k nejúspěšnějším podnikatelům vůbec. V jednu chvilku zachraňoval svou společnost před krachem, ale stačilo vytrvat, a najednou je z něj nejbohatší člověk světa. Jinými slovy vytrvalost růže přináší a trpělivost obzvlášť, což jsou ostatně dva pohonné motory tohoto podnikatele. Chcete být jako on? Držte se jeho čtyř tipů. 

Zajímavé otázky jsou součástí pohovoru 

Pokud zrovna do svého týmu hledáte nového člověka, dávejte si péči s tím, jaké otázky pokládáte. Jsou zajímavé? Nebo jsou naopak poměrně všední? Například Elon Musk se ptá na životní příběh, na to, jaká rozhodnutí udělali a proč je udělali. Stejně tak se ptá na nejtěžší problémy, kterým v životě museli čelit, a taky jak je vyřešili. Není lepší způsob, jak svého potenciálního zaměstnance poznat už při prvním setkání. 

Nenechte se ovlivnit negativními lidmi 

Jste tím, kým se obklopujete. Proto se nenechte obklopovat negativními lidmi a už vůbec se jimi nenechte ovlivňovat. Nedělejte si nic ani z kritiky, která je vám z různých stran předkládána. Různí kritici samotného Elona se během jeho kariéry shodovali na tom, že není možné dosáhnout toho, čeho dosáhnout chce. A nyní je nám jen zářným příkladem, že toho dosáhnout skutečně lze. 

Není to o procesu 

Elon Musk je toho názoru, že jakýsi zavedený proces je spíše na škodu. Pokud se chcete dostat do procesu, v jakém jede většina firem, zabraňuje to přemýšlení a rozmýšlení. Dělat to jinak – to je to řešení a to východisko. 

Není to jen o penězích 

A závěrem musíme dodat to, co dodává mnoho úspěšných podnikatelů. Když Elon Musk zakládal Teslu, na peníze a to, kolik může vydělat, na to prakticky nemyslel. Zaměřil se pouze na svou vizi, která spočívala v možnosti vyvinout automobil, který by šetřil životní prostředí.