Máte cukrovku? Může vám pomoct nová česká aplikace

Trpíte cukrovkou? Pak máte jistě o trochu složitější život, než jaký žijí ostatní z nás. O cukrovce se říká, že je to onemocnění, během kterého přímo nežijeme, ale také přímo neumíráme. Dalo by se říct, že s tímto onemocněním spíše přežíváme život, který nám byl dán. I když žijeme ve světě plném technologií, s cukrovkou to není tak jednoduché. Sice se neustále vyvíjí různé zajímavé technologie či pomocníci, kteří mají s cukrovkou trochu pomoct, jenže ne každý si takové vymoženosti může dovolit. Nyní se však opět vyskytla naděje. Jednoho Čecha totiž napadlo vytvořit mobilní aplikaci, která by život s cukrovkou rapidně ulehčila.

Jak jistě víte, aplikace jsou nedílnou součástí našich životů. V současné době se jedná o něco, co se denně stahuje a co nám život výrazně ulehčuje. Nikoho by však nenapadlo, že mobilní aplikace může ulevit i v případě nějaké nemoci.

Nápad vytvořit mobilní aplikaci se zrodil v hlavě Pavla Bubna, který jako první přišel s vytvořením mobilní aplikace, která by dokázala ulehčit život právě lidem trpící nebezpečnou cukrovkou.

Jak se aplikace jmenuje?

Díky jednomu nápadu vznikla fenomenální aplikace nazvaná Glucly, která byla vytvořena s cílem pomáhat všem diabetikům. Konkrétně slouží pro zaznamenávání výsledků a také k monitorování zdravotního stavu každého diabetika, který se rozhodne aplikaci využívat. Naměřené hodnoty se v průběhu používání ukládají a v budoucnu se porovnávají.

Díky porovnávání výsledků se předchází situacím, kdy se zdravotní stav rapidně zhorší. Pacient má k dispozici všechny své výsledky a naměřené hodnoty, může si je kontrolovat, snadno je má pod dohledem a může tak předcházet zhoršení svého stavu.

Nejen pro diabetiky

Mobilní aplikace však nabízí možnost zaznamenávat si i další data, jako je příjem léků nebo fyzická aktivita, která souvisí s jiným onemocněním. Lze do aplikace zaznamenat také svůj jídelníček.