Jak mají podnikatelé odbourávat stres? Mohou zkusit staré jogínské praktiky

Od té doby, co podnikáte, děláte tisíc věcí najednou. Jste vystresovaní, nestíháte. Nemáte čas na pořádnou životosprávu, jíte nepravidelně, minimálně se hýbete. Neustále cestujete v autě, sedíte na obchodních schůzkách nebo ve své kanceláři. Málo spíte, hlavou se vám honí spousta starostí. Nejvyšší čas vyjít z tohoto začarovaného kruhu a zklidnit se. Pomůže vám v tom jóga.

Vysmáté podnikatelky cvičí a věnují se sobě

Cvičení jógy je velmi dobrou cestou, jak zklidnit svoji mysl, dosáhnout větší vyrovnanosti a posílit svůj zdravotní i psychický stav. Pomáhá i tělesné úrovni zlepšit kondici. Základem jogínské filozofie je věčný život a vědomí souladu mysli s tělem. Jogínská cvičení vám pomohou naladit se na rytmus svého těla a naslouchat jeho potřebám. V poslední době se mezi ženami objevuje stále více podnikatelek, které navzdory tomu, že mají úspěšnou firmu, jsou doslova a do písmene vysmáté a mají ještě spokojenou rodinu. Když se jich zeptáte, jak to dokázaly, odpovídají, že si dokážou najít čas samy na sebe, meditovat, věnovat se sobě. V neposlední řadě hodně z nich praktikuje právě jógu.

Ve stresu se nebudete uklidňovat jídlem

S pomocí jógy budete mnohem lépe odbourávat stres, který na vaši mysl a tělo každý den útočí. Když budete umět díky jogínským praktikám lépe koordinovat pohyby svého těla, snáze se naladíte na své vnitřní já. Dokážete sladit svoje myšlenky s vnějším světem. Díky mnohem lepší pohodě se budete cítit zdravěji a spokojeněji. Větší vyrovnanost se může projevit i tím, že nebudete ve stresových situacích sahat po sacharidových bombách. Jogínské cvičení tak nepřímo prospěje i vaší štíhlé linii.

Cviky pomohou tělu i psychice

Nebudete tolik vyčerpaní, podráždění a nervózní, snáze budete zvládat nepříjemnosti. Psychika se vám zlepší, uvidíte svět radostněji. Samozřejmě ale jóga pomáhá i v tělesné oblasti. Otevírají se energetické dráhy v těle, zlepšuje se hybnost kloubů, odstraňuje se svalové napětí. Velice užitečná je jako prevence různých civilizačních chorob, především bolestí zad či hlavy. Cvičení prospěje vašemu zdravotnímu stavu.