Jak začít šetřit naši planetu právě teď

Neustále slýcháte o tom, jak je velice důležité a zásadní naučit se šetřit životní prostředí a naši planetu obecně. Zejména v posledních letech vyplývá na povrch celá řada statistik a zajímavých čísel, které říkají, jak je naše planeta výrazně znečišťována naší nezodpovědností a ignorací. I z toho důvodu vypukla celá řada kampaní a akcí, které mají za cíl zlepšit postavení lidí k planetě. Například se většina lidí rozhodla co nejméně používat plasty, což je skvělý krok vedoucí k ochraně oceánů a mořských živočichů. Jiní například začínají třídit odpad, což je další skvělá věc. Takových věcí, které však můžeme udělat pro naši planetu a pro čistší životní prostředí kolem, je daleko víc.  

Začněte kvalitně skladovat jídlo a nevyhazujte ho 

Plýtvat s jídlem – to je velká chyba nejednoho člověka. Vyhazování jídla, které se nesní, je pro naši planetu velmi bolavé. Většinou je tou zásadní chybou ve vyhazování jídla to, že jsme ho nedostatečně skladovali. Pokud se naučíte jídlo dostatečně dobře skladovat, rázem jídlo vydrží podstatně déle, než jste čekali. Obecně platí, že se k jídlu nesmí dostat tři věci, a sice teplo, světlo a samozřejmě vzduch.  

Kupujte jen to, co doopravdy potřebujete 

Při nakupování míváme opravdu velké oči, to je starý známý fakt. Například kupujeme zbytečně velké mléko nebo příliš mnoho uzenin, které nemáme tendenci sníst. A tak bychom se měli zaměřit na střídmější nakupování, při kterém budeme myslet na jednu věc – budeme kupovat jenom to, co doopravdy potřebujeme. Najednou jídlo nepoleze do peněz, najednou ho nebudeme muset vyhazovat a najednou se naší planetě obecně velice uleví.  

Do obchodu choďte pěšky 

Co se vyplatí? Chodit pěšky! Nejezděte do obchodu autem, pokud je obchod za rohem. Stejně tak nepoužívejte městskou hromadnou dopravu, pokud je obchod v docházkové vzdálenosti. Uděláte tím nejen něco pro sebe, ale také uděláte tím velkou radost naší planetě, která nebude tolik znečištěná.