Zajímavé fakty o Jeffovi Bezosovi, nejbohatším muži světa

Není to tak dávno, co se změnil žebříček nejbohatších lidí světa. Po dlouhé době kralování byl Bill Gates, zakladatel Microsoftu, vyhozen ze svého trůnu a díky jednomu jedinému dni nazvanému Black Friday se do čela žebříčku usadil Jeff Bezos, zakladatel Amazonu. A ostatně Jeff Bezos se drží na prvním místě žebříčku nejbohatších lidí světa dodnes.  

Aktuálně je hodnota jeho majetku odhadována na 114 miliard dolarů, což je o sedm miliard dolarů víc, než jakou má hodnotu majetek dnes už druhého nejbohatších člověka Billa Gatese.  

Jelikož je příběh či obecně podnikání Jeffa Bezose velice zajímavé, pojďme si zmínit několik zajímavých faktů, které se s jeho jměním pojí nebo které se na jeho bohatství jistým způsobem vztahují.  

Zajímavé fakty 

  • Věděli jste, že Jeff Bezos každou sekundu vydělá 2489 dolarů? To je zhruba 2254 eur. Jedná se o dvojnásobek toho, co vydělá průměrný Slovák za jeden měsíc. Za minutu je to tedy 149 353 dolarů, tedy něco kolem 135 240 eur.  
  • Věděli jste, že i když se Jeff Bezos rozvedl a vzdal se pětadvaceti procent akcií Amazonu, je stále nejbohatším člověkem světa. Jeho manželka se díky tomuto porozvodovému věnu stala třetí nejbohatší ženou světa. Zároveň byla jeho manželka jedním z prvních zaměstnanců Amazonu.  
  • Věděli jste, že hodnota majetku Jeffa Bezose je ekvivalentem celého hrubého domácího produktu Angoly? HDP Angoly totiž představuje 121 miliard dolarů, zhruba polovina z toho pochází jenom z těžby ropy.  
  • Věděli jste, že kdyby dal Jeff Bezos každému živému člověku na světě dvanáct dolarů, stále by mu zůstalo ještě víc jak jedenadvacet miliard USD? Aktuálně je nás na světě 7 milionů a něco přes 700 tisíc.  
  • Věděli jste, že kdyby Bezos utratil 1,2 milionu dolarů, je to ekvivalent toho, jako když průměrný Američan utratí jeden dolar?