Rusňákova skupina DRFG přispěla florbalistům na pomoc dětem

Florbalový klub TROOPERS Orel Telnice se před Vánoci rozhodl založit transparentní účet na pomoc speciální škole ELPIS, která se stará a vzdělává mentálně postižené děti. Svůj záměr florbalisté oznámili na sociálních sítích v polovině prosince 2018 a dopad, který jejich akce měla, je překvapil. Na účet totiž nakonec dorazilo bezmála 116 tisíc korun a velkou měrou se na podpoře podepsala spolčenost FINEST Invest, která patří do investiční skupiny Davida Rusňáka a přispěla také samotná Nadace DRFG.

Rusňákova skupina opět přispěla na dobrou věc

Peníze přicházely od samotných hráčů klubu, jejich rodin, fanoušků, ale také extraligových hráčů florbalu a delegátů českého florbalového svazu. Zvyšovat konečnou částku pomáhala také diskuse na sociálních sítích, díky níž se do dobročinné akce nakonec zapojila právě také společnost FINEST Invest a Nadace DRFG. Obě organizace přispěly částkou převyšující 50 tisíc korun.

Díky tomu mohli florbalisté na začátku roku 2019 zástupkyni organizace ELPIS předat šek s částkou 115 953 Kč. ELPIS je speciální mateřská, základní a praktická škola, která poskytuje výchovu a vzdělávání, rehabilitaci a poradenství dětem s mentálním postižením, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra.

DRFG je společensky zodpovědná

Pro investiční skupina DRFG je od jejího vzniku důležité být společenský zodpovědnou firmou. Proto se část vydělaných peněz snaží vracet zase zpátky do regionů, kde skupina Davida Rusňáka obchoduje. Některé jdou na řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů, ale také charitativních a dobročinných akcí a znevýhodněným skupinám a lidem. Proto právě vznikla nadace DRFG, která rozděluje část zhodnocených peněz, které skupina vydělává díky dluhopisům, ale také podílovým nemovitostním fondům.

Skupina pomáhá tím, co opravdu umí. Nechce jen “dávat peníze” – pro rozvoj druhých nabízí i vlastní kompetence a upřednostňuje trvalejší partnerství. To je například dlouhodobé spolupráce se společností yourchance, která pomáhá dětem ve školách a dětských domovech s finanční gramotností.