Jak vyčistit škrábance z lodiček?

Každá žena miluje boty. Která žena by je nemilovala, že ano? Většina bot dělá krásné nohy, kterými se následně pyšníme před řadou mužů. Snažíme se o to, aby naše nohy vypadaly dlouze, proto většinou saháme po lodičkách, které samozřejmě umí být nepohodlné, ale pro krásu se, podle starého rčení, trpět zkrátka musí. Navíc mnoho žen lodičky miluje pro jejich vzhled a, i když je třeba nenosí, často se stává, že si je stejně kupuje jenom pro ten skvělý pocit.

Jenže i lodičky se můžou zašpinit. Řada žen zná především to, že když se jde po kostkovaném povrchu, tak se bohužel podpatek zaryje mezi rýhy a je po lodičkách. Takové nepříjemnosti se totiž pak jen stěží napravují, když se látka, která je na lodičkách, vyhrne díky zarytí do chodníku. Ovšem pokud se stane, že se vám lodičky poškrábají, dá se s tím něco dělat. Většinou se to stává u lesklých lodiček. Stačí jenom, abyste jednu otřely o tu druhou, a rýhy jsou zkrátka na světě. V tomto případě lodičky opravdu nevyhazujte, protože to není zapotřebí. Jednoduše je jenom z bot vyčistěte a to následujícím způsobem.

Jak si tedy poradit v takové situaci?

Mnoho žen si škrábance pracně drhne například prstem nebo mokrou houbičkou. Některé to dokonce zkoušejí i drátěnkou, ale to vede jenom k dalšímu poškození bot. Lodičky jsou však elegantní skvost, který nestojí pár korun, proto o ně pečujte. Většinou pomůže jednoznačně odlakovač, který má doma snad každá žena. Stačí, když si trochu nanesete na vatovou tyčinku nebo třeba na odličovací tampon a jemně projedete po místě, kde je škrábanec. Samozřejmě nepřejíždějte po tom místě dlouho, jen do té doby, dokud škrábanec nebude pryč, ať se vám nepoškodí obuv (to však je jen krajní případ některých typů lodiček, které nejsou čistě lesklé). U semišových či kožených lodiček pomůžou nejlépe přípravky na škrábance, které naleznete v obchodě s obuví.