Jak se vyhnout pokutě za volantem v Česku

Být řidičem znamená mít velkou zodpovědnost. Tím, že zvládneme zkoušky a dostaneme řidičský průkaz, to opravdu nekončí. Jízda s instruktorem v autoškole je něco jiného než cestování na vlastní pěst. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí být dobrými řidiči, měli byste se vyvarovat několika věcem, které vám mohou přinést jenom velkou pokutu. 

V současné době může řidič získat pokutu za lecco. Pojďme si prozradit, za co konkrétního je dnes možné získat pokutu, respektive jak se vyhnout pokutě za volantem, když cestujeme po českých silničních komunikacích. 

Nepřekračujte rychlost

Největší pokuty přistávají do rukou řidičům ve chvíli, kdy jsou přistiženi při rychlé jízdě za volantem. Pokud patříte k řidičům, kterým dělá problém dodržovat předepsanou a stanovenou rychlost zejména v obcích, buďte na pozoru. Policejních hlídek zejména na začátku nebo na konci obce přibývá, mohlo by vás to stát nejen finanční sumu, ale také pár bodů.

I když mohou řidiči jezdit více i mimo obec, nejčastěji je přistihnou policisté v obcích, proto v obcích a městech opravdu dodržujte předepsanou maximální rychlost. 

Akceptujte dopravní značení

Ať už to jsou výstražné značky, zákazy zastavení nebo bezpečnostní značky, akceptujte to. Dopravní značení není umístěno na svých místech pro legraci, je naopak umístěné na místech proto, aby se předcházelo dopravním nehodám a podobným nepříjemnostem. Pokud nebudete akceptovat dopravní a bezpečnostní značení, může vás to opět stát nemalou pokutu. 

Mějte zapnutá světla

Jezdit se zhasnutými světly, to je také přestupek, i když si to řada lidí neuvědomuje. Většinou sice jezdí lidé se zhasnutými světly nešťastnou náhodou, protože si to ani neuvědomili či zapomněli ve spěchu světla zapnout, kdyby je však přistihli policisté, nedbalost nebo zapomnětlivost opravdu neomlouvá. 

Parkujte, kde máte 

Parkovat v modrých zónách, které nemáte zaplacené, to se opět nevyplácí. Doporučujeme proto parkovat tam, kde máte. Samozřejmě nezapomínejte parkovné zaplatit.