Co by měli vědět řidiči o alkoholu za volantem

Patříte do skupiny řidičů? Jste člověkem, který ke svému každodennímu životu využívá automobil? Pak pravděpodobně víte, že nemůžete usednout za volant, pokut máte alkohol v krvi. Samozřejmě to není stanovené všude po světě, v určitých zemích je povoleno jisté procento alkoholu v krvi. U nás se však toleruje jen nulový výskyt alkoholu v krvi, a tak řidiči nesmí usednout za volant v případě, že alkohol před jízdou požili. Pokud požili alkohol večer před jízdou v autě, měli by si udělat dechovou zkoušku s pomocí alkohol testeru, který jim odhalí, jestli se nachází nebo nenachází zbytkový alkohol v krvi. 

V souvislosti s alkoholem za volantem se nabízí otázka, co by dalšího měli řidiči vědět před jízdou o alkoholu za volantem. Zejména policisté upozorňují na to, že by řidiči neměli spoléhat na internetové kalkulačky odbourávání alkoholu, které jsou na internetu tak oblíbené a tak hojně používané. To však není to jediné, na co je třeba dát si pozor nebo co je třeba mít na paměti. 

Konec roku ve znamení nehod a bouraček

Jelikož se blíží konec roku, blíží se také období, během kterého dochází k bouračkám a automobilovým nehodám. Zejména během vánočních svátků dochází k abnormálnímu počtu nehod, jelikož si lidé neuvědomují, že jim zbytkový alkohol v krvi zůstává. A použití alkohol testeru jim ostatně nic neříká, což je velká škoda. Předešlo by se tak nehodám, protože by se zbytkový alkohol odboural s pomocí nápoje Alcohol Killer. 

Každý řidič musí pamatovat na to, že odbourává alkohol jinak. Odbourávání alkoholu závisí samozřejmě na tělesné hmotnosti, ale také na metabolismu, na pohlaví, na stravě nebo na věku konkrétního člověka. Žádný řidič proto nesmí usuzovat podle někoho jiného, kdo také požil stejné množství alkoholu ve stejnou dobu. 

Alkohol se vstřebává do těla velice rychle

Řidiči také musí mít stále na paměti, že se alkohol vstřebává do těla velice rychle. Podle odborníků se alkohol dostane do těla už po patnácti minutách po konzumaci. Maximální hladiny v krvi poté dosáhne alkohol v intervalu třicet až šedesát minut od požití alkoholu.