Podpořte zdraví vašich zad s kvalitní ortopedickou matrací

Bolesti zad nejsou mnohým z nás neznámé. Právě naopak – každým dnem se s nimi probouzíme a každý den nám znepříjemňují život. Proto je důležité s nimi umět zatočit. Kromě zavedení jógy a pravidelného protahování je důležité investovat do kvalitní matrace, která bude nepříjemným pocitům předcházet. V ideálním případě sáhněte po ortopedické matraci, jež zdraví zad jenom podpoří. 

Je mylné se domnívat, že ortopedické matrace jsou určeny jen lidem, kteří mají zdravotní problémy nebo kteří dlouhodobě trpí nemocí. Stejně tak je chybné si myslet, že ortopedické matrace patří do postele jen těm, kteří mají příliš namáhavé zaměstnání. Právo na tento model má prakticky každý, kdo se chce vyspat a koho už nebaví, že ho bolesti zad doprovází každodenním životem.  Nejčastější rozměry díky obvyklé velikosti postelí 90×200 nebo 180×200 se nejčastěji prodávají matrace 90x200cm.

Lokace bolestí jako hlavní pomocník při výběru matrace

Otázkou nyní je, jakou matraci si pořídit. Přece jenom je trh plný ortopedických matrací a vybrat si jednu, to se zdá být nerozlousknutelným oříškem. Jen málokoho by však napadlo, že tím hlavním pomocníkem při výběru budou právě bolesti, jež prakticky denně pociťujete. Právě lokace bolesti vám nabízené množství modelů rapidně zúží. 

Pokud vás bolí záda v oblasti lopatek nebo oblast krční páteře, zvolte tvrdí matraci (pokud spíte na zádech). Jestliže spíte na boku, volte matrace středně tuhé nebo takové, které jsou speciálně zónové. 

Jestliže vás trápí bolest v kříži, investujte do středně tvrdé matrace nebo rovnou do měkčí matrace, která bude hezky kopírovat zakřivení páteře a poskytne tak dokonalou oporu. 

Ortopedické matrace jsou speciálně navrženy

Bylo by chybou se domnívat, že ortopedické matrace jsou stejné jako všechny ostatní. Není možné házet veškeré modely do jednoho pytle. Ortopedické matrace (na rozdíl od ostatních modelů) byly speciálně navrženy tak, aby jejich konstrukce i složení materiálu kopírovaly přirozený tvar lidského těla. Zpravidla bývají o malinko tvrdší, ale to jenom proto, aby poskytovaly dostatečnou oporu vašim zádům.