Na co nezapomenout, když se stěhujeme

Stěhování s sebou nese trochu starostí. Důvod je prostý – kromě zabalení všech věcí se také musíme připravit na to, že budeme muset zařídit i řadu administrativy. Kupříkladu nás čeká cesta do banky nebo na poštu, kde musíme nahlásit naše nové trvalé bydliště, respektive novou adresu, kam nám mohou zasílat případné balíky nebo dopisy. A tím celé kolečko nutností teprve začíná. 

Vzhůru za lékařem

I když jste u doktora posledních pár let nebyli, i k němu musíte zavítat, pokud se stěhujete (byť jen o ulici dál). I on má svou evidenci, kterou musí mít pravidelně aktualizovanou. Ostatně ne nadarmo se při každoročních preventivních prohlídkách dotazuje na to, jestli stále osobní údaje včetně telefonního čísla platí. Bohužel řada lidí zapomíná na zmiňované preventivky, a to vede k jednomu jedinému – k neaktualizaci údajů a také k velkému překvapení doktora, když ho konečně navštívíte.

Zlikvidujte potraviny

Nemluvíme však jen o informování patřičních instuticí a orgánů o nové adrese, ale dále musíte i svůj dům nebo byt připravit na to, že ho brzy opustíte. Vaše kroky musí nutně směřovat k lednici, kterou je nutné vyprázdnit. Potraviny začněte likvidovat zavčasu. Zbavte se všeho, co by se mohlo zkazit. Mražené jídlo a další se snažte co nejvíce a nejrychleji zapracovat do obědů, ať je nemusíte nutně vyhazovat. 

Samozřejmě začněte i s likvidací toho, co vám dřímá v lednici běžně. Šunky, sýry a další – to má svou trvanlivost, tak s ní počítejte.

Zabalte se a zajistěte si odvoz

Tedy, můžete to udělat trochu snáze – a sice využít služeb profesionálů čili profesionální stěhovací služby. Je to rozhodně lepší, než kdybyste museli všechno balit a odvážet v zajištěném vozu svépomocí, následně byste také museli všechno zabalené přenášet do nového příbytku a ani s vybalováním by vám zrovna nikdo nepomohl. Stěhovací firma je k tomu určená.