Knihy o investování, které vás motivují k úspěchu i k bohatství

Investování je v současné době téma číslo jedna. Zejména v minulém roce, kdy akcie společností poklesly na své historické minimum se zájem investorů rapidně zvýšil. Mnoho lidí si uvědomilo, že je lepší mít peníze v investicích než na bankovním kontu, kde je požírá inflace. Jenže nikdo se do investičního světa nechtěl hrnout bez toho, aniž by si něco zjistil. Proto se nejdříve přečetly knihy o investování, které člověku alespoň přiblížili, o co se aspoň jedná. Tou základní četbou byla kniha Inteligentní investor.  

Kniha Inteligentní investor však není ani zdaleka ta jediná, kterou byste si měli přečíst. Takových knih je celá spousta, proto si pojďme zmínit ty, kterým věnovat svůj čas i energii.  

Nejbohatší muž v Babylóně 

Jednou knihou ze seznamu povinné četby pro investory je bezesporu kniha Nejbohatší muž v Babylóně. Jedná se o celoživotního guru, který vás bude provázet světem nejen investování, ale také velkého byznysu. Kniha vše popisuje velice jednoduše a výstižně, prozradí, jak i vy se můžete stát finančně úspěšným člověkem. Jsou v ní popsány příběhy starého Babylonu, které pojednávají jak o tom, jak si peníze vydělat, ale také o tom, jak si je udržet a jak je následně investovat.  

Základy value investování 

Pokud patříte spíše mezi kontroverzní investory, kteří nestojí o riskování, ale chtějí své peníze investovat do něčeho opravdu bezpečného nebo do něčeho, co je opředeno jenom minimálním rizikem, vyplatí se koupit si výtisk knihy Základy value investování. Kniha se zabývá tím, jak bezpečně investovat do akcií. Tedy jak investovat do akcií s minimálním rizikem. S nulovým rizikem to nebude pravděpodobně nikdy, bohužel.  

Bohatý táta, chudý táta 

Další alfou omegou na našem seznamu knih, které stojí za přečtení, je kniha Bohatý táta, chudý táta. Kniha klade velký důraz na to, aby si člověk uvědomil, jak se dostat z krysího závodu a jak nechat peníze vydělávat pro sebe.