Jaké firmy jsou proslulé tím, že se starají o své pracovníky?

Každý lídr velké společnosti by měl neustále myslet na blaho svých pracovníků. Přece jenom žijeme v době zaměstnanecké krize, nemůžeme si dovolit, aby nám zaměstnanci utíkali do jiných, konkurenčních firem. Zaměstnavatelé by se v dnešní době neměli bát přidávat na výplatních páskách, neměli by se bát benefitů, které budou nabízet svým zaměstnancům. Kromě toho je třeba, aby se ke svým zaměstnancům chovali zaměstnavatelé slušně. Je přece dokázáno, že firmám, kde jsou zaměstnanci spokojení, se daří mnohem lépe než těm, kde zaměstnanci musí stávkovat, aby si jich někdo všiml.

My jsme vám vybrali několik celosvětových firem, od kterých se jakožto lídr firmy můžete inspirovat. Jsou to firmy, které jsou známé nejen svou prosperitou, ale taky tím, že se zde o zaměstnance skutečně starají. Zaměstnanci jdou s prosperitou ruku v ruce, proto to mějte neustále na paměti.

Amazon

Například společnost Amazon je jednou z firem, které jsou proslulé tím, že se starají o své klienty. Amazon je jednou z firem, které jsou známé i tím, že mají stále dostatek volných pracovních míst. Během uplynulých let, co je firma Amazon na trhu, se počet pracovních míst enormně navýšil. Díky tomu, že firma nenabízí nízké platy a že nabízí svým klientům i dobré benefity, jsou všechna místa vždy obsazena. Navíc Amazon nabízí poměrně rozmanité práce – nabízí se práce nejen v technologiích, ale i ve skladech či na zákaznické podpoře.

Microsoft

Microsoft se jako firma zlepšila až tehdy, kdy nastoupil Satya Nadella (což bylo v roce 2014). Od této doby s daří nejen zaměstnancům, ale i samotné firmě. Zlepšil se hlavně management, který je klíčem k úspěšné firmě. Podle společnosti udělali během necelých čtyř let jeden obrovský posun, který spočíval v tom, že přešli z hesla „my víme všechno“ na „chceme se všechno naučit“.