Co nepodcenit při zařizování interiéru?

Ať už jste koupili nový rodinný domek nebo bytovou jednotku v nejvyšším patře panelového domu, nemine vás zařizování interiéru. V případě, že už máte nakoupené veškeré nerezové kliky na dveře a bezpečnostní zámky, což jsou ty první a nejdůležitější položky na seznamu v případě, že chcete mít domácnost opravdu chráněnou před nevítanými hosty, můžete se vrhnout na několik dalších věcí. Zejména na to, co obvykle lidé podceňují a neměli by. 

I barvy nás dokážou ovlivňovat

Při zařizování interiéru byste si měli uvědomit, že i barvy vás mohou přímo ovlivňovat. Zatímco některé na nás působí pozitivním dojmem, jiné nás umí spíše vnitřně vysávat, ne-li probudit naše negativní stránky. 

Abychom však byli konkrétnější, pojďme si uvést několik příkladů. Například zelená nebo oranžová či žlutá jsou barvy tvůrčí, produktivní, podporují naši kreativitu a patří mezi optimistické barvy, proto je ideálně zakomponujte do pracoven nebo obývacích pokojů, případně jídelen, kde se může podpořit chuť k jídlu. Modrá je zase barvou uklidňující, proto patří do ložnice, kam zase na druhou stranu nepatří červená, jež má tendenci v nás probouzet agresivitu.

Bez života to nepůjde

Každý člověk se chce u sebe doma cítit dobře, příjemně a živě. A bez toho, aniž bychom investovali do pokojových rostlin nebo přírodních materiálů tohoto dojmu nenabydeme. Proto i když patříte k amatérským pěstitelům pokojových rostlin, stejně na ně nezapomínejte a stejně jim najděte u sebe doma místo. Existují totiž druhy, se kterými si poradí i ti, kteří to s květinami zrovna neuměli. 

Kupříkladu stojí za zmínku dracéna nebo monstera, což jsou pokojovky nenáročné, které si zamilujete, tím si můžete být jistí. Tchynin jazyk si také žije svým vlastním životem, stejně jako zamioculcas, kterého nemusíte ani příliš často zalévat.

Multifunkčnost level milion

Moderní domácnosti vyžadují, aby byly především prakticky a multifunkčně zařízené. Jinými slovy investujte do takového zařízení, které má vícero použití. Například sedací soupravy mají být rozložitelné, skříně ideálně vestavěné a postele s úložným prostorem pod nimi.