Zábavní park pro Bílovec

V Bílovci je zase žhavým tématem zábavní park, kde se lidé nedokáží sjednotit a mají jiné názory na stavbu tohoto komplexu v jejich městě. Projekt nebyl v loňském roce schválen jen kvůli jednomu hlasu v zastupitelstvu.

Od hlasování uběhlo přibližně čtvrt roku a plán se do konverzace dostal znovu, jelikož investor má zájem s projektem hnout. Hektarová hala s atrakcemi pro celou rodinu s dětmi by měla stát přibližně 400 milionů korun.

Zábavní park budí emoce

Toto sedmitisícové město si není jisté, zda megalomanský projekt dokáže utáhnout, jelikož bude ztížena především doprava. Občané města Bílovec žádají referendum nebo alespoň dopadovou studii, aby věděli, jaká je budoucnost jejich města.

Mnohdy se lidé moc nezajímají o dění v jejich města, ale tento projekt přilákal stovku lidí, kteří přišli debatovat do sálu knihovny. Celé jednání trvalo celkem tři hodiny a někteří z posluchačů stáli až n chodbě, protože v sálu již nebylo místo.

Projekt město oživí

Dle podnikatele, který má sídlo firmy v průmyslové zóny, je projekt zajímavou možností pro malé město a může přilákat mnoho turistů. Po nezdárném jednání dalo město pozemky znovu do prodeje, ale ozvala se pouze firma na zpracování plechů.

Radní však tvrdí, že by raději viděl v jeho městě zábavní park, než fabriku na výrobu plechů. Kritici však nevidí řešení v tom, že se rozhodne mezi fabrikou a zábavním parkem a proto chtějí změnit územní plán a zachovat pole polem.