Výbava do auta: co by mělo být povinné a jaké vychytávky vám jízdu usnadní? 

Pokud trávíte většinu dní v autě, určitě už víte, že jen obyčejná výbava vozu vám nestačí. Potřebujete některé doplňky a vychytávky, které vám dlouhé cesty zpříjemní. Tipy na výbavu ocení jistě i rodiče malých dětí, kteří potřebují mít nejdůležitější věci stále po ruce. Co jsou tedy prvky, do kterých stojí za to investovat a které vám pobyt v autě zpříjemní? 

Co by v autě nikdy nemělo chybět 

Ať jezdíte na dlouhé cesty nebo auto berete jen jako šikovný prostředek, jak se přiblížit cíli, neměly by vám ve voze chybět tyto věci: 

  • Škrabka na led a sníh 
  • Držák na telefon / navigaci 
  • Sluneční clona nebo roletka 
  • Hasicí přístroj 
  • Autokompresor 
  • Držák na kelímky 
  • Alkoholtester 
  • Nabíječka do auta 

Užitečné vychytávky 

Jestliže v autě trávíte většinu svého dne, jistě víte, jaké to je mít hlad a nemít nic po ruce. Ideálním řešením pro vás je autochladnička, ve které můžete skladovat alespoň některé základní potraviny, jež se díky tomu nezkazí a vy tak nikdy nebudete mít zbytečný hlad.  

Pokud je auto tak trochu vaším skladištěm, kam odkládáte nepotřebné věci nebo to, co budete během dne či týdne potřebovat, určitě oceníte šikovné organizátory – jak závěsné na sedadla, tak i ty do kufru. Díky nim totiž budete mít vše přehledně srovnané, nebudete se stresovat hledáním konkrétního předmětu, a ještě vše bude vypadat uklizeně. Organizéry na sedadla jistě ocení i rodiče dětí, kteří v nich mohou skladovat hračky nebo věci na zabavení dětí. 

Ač jej možná nevyužijete každý den, určitě přijde chvíle, kdy se bude hodit a vy budete rádi, že jej máte. Ramínko do auta. Na obleky, šaty nebo bundy v zimě. Díky tomu vám oděv nebude překážet a nebude vás omezovat v jízdě. A v neposlední řadě se také nezmačká.  

Pokud máte psa nebo jiné zvíře, které vám občas v autě dělá společnost, jistě víte, že chlupy na sedadle nejsou nic příjemného. Proto je dobré pořídit deku nebo potah určený jen vašemu mazlíčkovi. On si k němu vytvoří vztah a bude mu jízdu zpříjemňovat, vy eliminujete nepořádek. Je to výhodné pro všechny. Z bezpečnostního hlediska je dobré mít i síť, kterou oddělíte část, kde je zvíře, a kde jste vy jako řidič. Budete mít jistotu, že vás zvíře při řízení nevyruší a nenastanou jakékoliv komplikace.