Už jste slyšeli o nástupci DeTomaso Pantera? Bude to pecka!

Ve světě automobilů se toho stále mnoho děje. Člověku se až tají dech nad novinkami, které se ukazují světu. Nejvíce překvapeni však budeme tehdy, až se světlu automobilového světa ukáže nástupce legendárního vozu DeTomasa Pantera. Nástupce tohoto vozu má na svědomí firma Ares Design, která všem nedočkavcům ukázala první koncept. Otázkou však je, jestli se tento automobil vůbec bude vyrábět sériově. Vždyť mnoho podobných projektů neprojelo cílovou čárou.

Tento projekt je ale oproti jiným projektům velice nadějný. Svůj první koncept legendárního vozu nazvali „Project Panther“ a zatím vypadá doslova božsky. Bude to skutečně přesná kopie původního vozu DeTomaso Panthera (s prvky Lamborghini).

Milovníci vozu pozor!

Dokonce budou zachovány i rozměry – tedy víceméně. Do délky karoserie má nový vůz něco navíc (je delší o zhruba deset centimetrů), rozvoj je taktéž delší, a to o dvanáct centimetrů, ale nic dalšího se nezměnilo. Pokud jste tedy milovníkem automobilů ze sedmdesátých let, toto oživení starého dobrého Pantera budete milovat!

Jelikož jsou upraveny rozměry karoserie, čelní sloupek je o pár centimetrů posunut dozadu. Auto tak budí dojem svalnatého vozu, které však není nahrbené.

Co dál o vozu víme?

Co ocení milovníci staré dobré klasiky, tak je zachování výklopných světel (takzvaných mrkaček). Co se týče povrchových panelů či celkového konceptu, to bude podle plánů vyrobeno z uhlíkového kompozitu.

Pod kapotou se bude skrývat doslova Lamborghini. I interiér se bude interiéru Lamborghini podobat. Z Lamborghini budou převzata sedadla, ale i přístojovka nebo budíky. Z originálu budou převzaty hlavně drobnosti, k nimž se řadí například výfuk.

Co se týče výkonu vozu, ten by se měl pohybovat mezi 650 až 660 koňmi, o hmotnosti se zatím spekuluje, ale zatím se uvádí hmotnost 220 kilogramů, což je méně, než kolik váží Lamborghini.