Stane se jóga v podnikatelském světě populárnější než golf?

Vynikajícím způsobem, jak se v dnešním uspěchaném podnikatelském světě zklidnit, je cvičení jógy. Každému podnikateli můžeme doporučit cvičení jógy práci s dechem. I krizové situace ve své firmě pak bude zvládat mnohem lépe, protože je dokáže prodýchat, bude vyrovnanější. Z toho bude samozřejmě profitovat i jeho okolí.

Každý si najde, co mu bude vyhovovat

Samozřejmě nemůžeme čekat, že jóga získá mezi podnikateli stejnou popularitu jako třeba golf, na kterém se běžně domlouvají obchody, ale jóga dvakrát týdně by mnoha podnikatelům rozhodně prospěla. Ostatně, je možné, že jednoho dne bude golfu na paty čile šlapat.

Existují různé druhy jógy, každý podnikatel si může vybrat takovou, která mu bude nejlépe vyhovovat. Základem jsou klasické druhy jógy, mezi které patří hatha jóga. Klade důraz na asány, tedy pozice těla a ovládání dechu a meditaci. Klade si za svůj cíl očistit tělo i ducha. Tento druh jógy se hodí pro podnikatele, kteří jsou konzervativní, poctiví a potřebují vnést do svého byznysu nadhled, pochopit a prodýchat, že vnější svět není tak ideální, jak by oni chtěli.

Když potřebujete víc dynamiky

Kromě hatha jógy patří mezi klasické druhy tohoto cvičení také aštanga jóga. Je fyzicky náročným a dynamickým druhem jógy. Skládá se z přesného pořadí asán, které jdou plynule jedna za druhou a navazují na sebe. Vyniása jóga vede k prohřátí svalů, posílení a protažení i zvýšení tepové frekvence. Ideální pro podnikatele, kteří chtějí, aby firma šlapala.

Něco pro akční jedince

Bikram jóga se skládá z 26 pozic a dvou dechových cvičení. To se každou hodinu opakuje. Novinkou proti ostatním druhům jógy je skutečnost, že se cvičí v místnosti vyhřáté na 38-42 °C. Díky teplu dochází k detoxikaci těla a svaly se protahují do hloubky. Power jóga sází na správné dýchání, zdravý životní styl, protahování a posilování asán, ovšem vynechává spirituální části. Proto jde spíše o posilování. Tyto druhy se hodí pro hodně akční podnikatele, kteří si chtějí hlavně rychle vyčistit hlavu.