Srovnáváme prahové lišty. Jaké se vyplatí mít?

Ať už máte automobil značky BMW nebo Citroen či Ford, vyplatí se je mít zařízené tak, abyste se v nich cítili jako doma. Mnozí řidiči za volantem svého vozu skutečně tráví více času, než kolik ho tráví s rodinou v teple domova. Aby byl interiér automobilu skutečně útulný a abyste se v něm cítili příjemně, doporučujeme si pořídit auto doplňky, které zdokonalí vzhled vozu. Takové interiérové autodoplňky neplní jen estetickou funkci, ale plní taky funkci ochrannou. Mnohé z doplňků dokážou ochránit automobil tak, že zůstane v takřka novém stavu.

K těmto doplňkům patří například vany do kufru, které dokonale ochrání zavazadlový prostor. Nesmíme zapomenout na lišty na nárazník nebo na prahové lišty, které taky plní ochrannou funkci. Nyní se však zaměříme na zmiňované prahové lišty a řekneme si, jaké se vyplatí mít.

Nalepovací fólie

Velice často řidiči sahají po prvních prahových lištách, které vidí. To jsou bohužel protiskluzové samolepící fólie, které nevypadají sice vůbec dobře, ale jsou na trhu nejlevnější. Díky tomu, že jsou samolepící, můžete si polep vytvořit podle libosti. To je však všechno.

Gumové lišty

O něco dražší jsou nalepovací gumové lišty, které koupíte zhruba od čtyř set korun. Není to sice základ v podobě nalepovací fólie, ale o moc lepší to tedy není. Výhodou je snadná montáž a taky to, že se hodí na všechny druhy vozů. Nezáleží tedy na tom, jestli máte Renault nebo Peugeot, gumové nalepovací lišty umístíte do vozu jakékoliv značky.

Ozdobné univerzální lišty

Mnozí řidiči však touží především po takřka dokonalém vzhledu. Toho bohužel nedosáhnou, pokud budou jejich prahové lišty olepeny zmiňovanými „věcmi“. Jestli jste fanouškem fantastických automobilových snímků „Rychle a zběsile“, sáhněte raději po ozdobných univerzálních lištách, které se bohužel nemusí hodit na každou karoserii. Taky je nutno dodat, že jsou především na ozdobu, nejsou protiskluzové.