Procházka se psem? Co bychom neměli postrádat

Procházka se psem je činnost, která má relaxační účinek. Buď jdeme s pejskem jen tak vypnout do přírody, zaběhat si s ním, nebo ho potrénovat na cvičák. Procházka udělá dobře nám i  čtyřnohému kamarádovi, kterého nejen, že vyvenčíte, ale také s ním jste chvilku jinde než doma. Tam to oba přece dobře znáte. Taková procházka se psem však může být i cvičná hodinka, kdy pejska naučíte novým povelům. Proto se na procházku pořádně vybavte, nikdy nevíte, jak dlouho na procházce budete.

Chovatelských potřeb máte doma jistě habaděj. Do tašky však sbalte jen to nejdůležitější, co byste mohli na procházce využít. Co by tedy v tašce mělo být?

• Vodítko

I když jdete jen na polní cestu za dům, kudy obvykle neprojde ani noha, je dobré mít u sebe vodítko. Může se stát, že narazíte na zatoulaného psa, divokou zvěř, nebo na jiného pejskař. Zkrátka a dobře, vodítko je dobré mít vždy po ruce, i když máte pejska vycvičeného a poslouchá na slovo. Může se stát leccos. Bez vodítka na procházku nechoďte.

Vodítko je prodloužená ruka majitele psa, je jen na vás, jak bude dlouhé. Jestliže pejska chcete při procházce cvičit, mějte u sebe kratší vodítko, kde není tak velká vůle.

• Pamlskovník

Vyplatí se u sebe mít i pamlskovník, což je taštička do které se vleze plno užitečných věcí. Například v něm můžeme nosit hračku, klíče, pytlíky na psí exkrementy, a v neposlední řadě pamlsky. Ty se nám skvěle hodí jako odměna, chceme-li s pejskem potrénovat pár povelů.

• Hračka pro psa

Hračka v podobě kostičky nebo hračka jiného tvaru se vždycky hodí. Pejska mnohdy procházka nebaví, proto je dobré, když u sebe budete mít hračku, s níž budete moct aportovat. Ne každý pejsek se nadchne pro obyčejný klacík, barevné hračky jdou navíc dobře vidět, tudíž se v trávě jen tak neztratí a pejsek je vždy zaregistruje.