Plánujete jízdu na motorce? Zamiřte tam, kde se vám to bude líbit

Jízda na motorce je sice individuální záležitost, ale pokud máte jet s nějakým spolujezdcem, snažíte se o to, aby měla cesta také cíl. Naštěstí Česká republika nabízí mnoho velmi krásných zákoutí a míst, kam s motorkou můžete zamířit. Stačí si obléknout bundu na motorku, nasadit na ruce moto rukavice, obout boty na motorku a vyrazit. Takže – kam to bude tentokrát? 

Ještěd nabízí výhled na všechny světové strany 

Jednou z nejatraktivnějších lokalit u nás je Ještěd, který nabízí výhled na všechny světové strany. Na samotný vrchol tohoto vysílače se dostanete právě na motorce, nemusíte ji nechávat pod Ještědem a nahoru vyjít pěšky. Pokud se sem však dostanete, nabídne se vám skvělá podívaná nejen na zmiňované světové strany, ale také na originální objekt, který mimo jiné ukrývá i ubytování a samozřejmě také restaurace.  

Ještěd je atraktivním místem po celý rok. Nezáleží na tom, jestli venku panuje zima či podzim, vydat se sem je zkrátka sázkou na jistotu.  

Po stopách historie ke zvonici Soláň 

Pokud patříte mezi milovníky historie, nesmíte minout krásnou a velmi působivou zvonici Soláň, která vás jednoznačně do dávné minulosti přenese (alespoň na moment). U ní se totiž nachází nejen informační centrum, ale také galerie, která vám prozradí něco víc o historii Soláně, také vám více přiblíží zdejší obyvatele a jejich životní styl a mnohem víc.  

Co vás jistě také potěší je seznámení se zdejšími valašskými zvyky a tradicemi, které pro vás mohou být velkou novinkou či menším překvapením.  

Za přehradou Les Království na Labi 

Už jste někdy slyšeli o Lesu Království na Labi? Mluvíme o nádherném zalesněném údolí u řeky Labe, které ukrývá působivé architektonické ztvárnění přehrady. Ostatně sami jistě přitakáte tomu, že se jedná o jednu z nejkrásnějších údolí v Česku. Dokonce byla v jeden čas prohlášena za národní technickou památku.