Kovovýroba jako nepostradatelná součást podnikání ve strojírenství

Pokud patříte ke zvědavým lidem, potřebujete vědět, jak se všechno dělá. Pokud jste v restauraci a zamilujete se do jídla, které zrovna jíte, musíte vědět, z čeho se pokrm vaří a jak dlouho se vaří. Jestliže vám chutná nějaká odrůda vína, nedáte pokoj, dokud se nedozvíte, co odrůda obsahuje. Stejně tak je to ve chvíli, kdy se setkáte s kovovýrobou. V tu chvíli potřebujete vědět, co se odehrává za zdmi společností, jež se kovovýrobou zabývají.

Strojírenstvím se v dnešní době zabývá nejedna společnost. Lidé se do tohoto odvětví doslova hrnou, protože toto odvětví se označuje za tahouna současné ekonomiky, ale i tak lidí chybí. Nemůžeme se tomu divit, obecně chybí v naší republice kvalitní zaměstnanci, kteří by urychlovali rozvoj všech oborů.

Nicméně vraťme se ke kovovýrobě. Jestliže se řadíte k věčným zvědavcům, určitě oceníte, když vám prozradíme, co se děje za zdmi společnosti Steeltec. Jedná se o společnost, která je jedničkou na trhu ve velkosériové kovovýrobě!

Vše začíná u lisovny, poté se putuje do svařovny

Celý proces výroby startuje v lisovně, kde se pomocí lisovacích linek vyrábí výrobky. Zdejší lisy jsou schopny vyrábět plechy a svitky v tloušťkách od 0,4 do 6 milimetrů v průřezech do patnácti set milimetrů čtverečních. Lisovna v této společnosti funguje společně s obrobnou, kdy společnými silami produkují široký sortiment výlisků.

Poté se putuje do svařovny, kde se výrobek zároveň brousí. Svařovna a brusírna zde funguje na dvousměnný provoz, na kterém je vždy jeden mistr svařovny, šest seřizovačů a zhruba pětadvacet svářečů, kteří se starají o plynulý chod těchto pracovišť.

Následuje lakovna

Výrobky následně putují do lakovny, kde se opět využívá těch nejmodernějších technologií. Nejmodernější technologie zaručují maximální kvalitu výrobků, což je zapotřebí. V lakovně se provádí povrchová úprava, a to ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů – ale nejen těch! Také se zde lakují kryty, profily, trubky, rámky či konstrukce nebo svařené díly.