Jak pečovat o poháry a trofeje?

Jak pečovat o poháry a trofeje?

Věnujete se chovu psů a koček, chodíte si zahrát šipky, nebo třeba rádi soutěžíte ve sportovních disciplínách? Ve všech případech se vám již doma jistě hromadí poháry, trofeje nebo medaile. Jak o ně správně pečovat? Podívejte se na základní přehled. 

Nejlepší je uložit je na místo, kam se nepráší

Uchovejte si vzpomínky na své slavné úspěchy co nejdéle. Prosklené výstavní vitríny jsou přesně tvořeny tak, aby vyhovovaly požadavkům pro umístění pohárů a trofejí. Všechny vaše cenné trofeje tak budou uloženy na jednom místě. Výstavní systémy si následně můžete umístit do obývacího pokoje, kanceláře, chodby, nebo třeba do prostoru vaší jídelny. Je jen na vás, kde si trofeje naleznou své trvalé místo. Jedno je jasné – údržba bude od nynějška skutečně snadná!

Utírání prachu nemusí být nekonečné

Když máte trofeje a poháry umístěny v místnosti, kde je běžný provoz, už po několika týdnech máte oči pro pláč. V pohárech, na stuhách, ale také na celém povrchu poháru, se totiž tvoří nepříjemná vrstva odolného prachu. Pokud jsou předměty umístěny v kuchyni, nevyhnete se jemné vrstvě prachu, který je velmi mastný a jen těžko odstranitelný. V tomto případě je potřeba trofeje opravdu důkladně ošetřovat a umývat je. Následně je nezapomeňte osušit, aby nedošlo k jejich poškození. 

Když ale umístíte poháry do vitríny, mastnota, nečistoty i prach se nebudou usazovat. Prostor vitríny tak představuje bezpečné místo pro uložení všeho, co je vám cenné. 

A co děti nebo domácí mazlíčci? 

Často si cenné trofeje bojíme odvézt vůbec domů. Děti jejich blyštivost přímo láká, naši domácí mazlíčci jsou novým předmětem doslova fascinováni. Vitrína se zámkem je zde vynikající volbou. Děti s vámi mohou vaše úspěchy oslavovat, ale není u toho potřeba nic rozbít. Stejně jako domácí mazlíčci. Ponechte ceněné poháry v bezpečné vitríně.

Už víte, jak budete skladovat trofeje, abyste je nemuseli každý týden pečlivě čistit od mastnoty, prachu a nečistot?