Jak aplikovat keramickou ochranu laku vozidla

Auto detailing je dnes stále častěji skloňovaný pojem. Jedná se o péči o vozidlo, kdy se snažíme zachovat vysokou estetickou i funkční hodnotu našeho dvoustopého miláčka. Jednou z možností je například aplikace keramické ochrany laku vozidla. 

Ať žije dokonalost

Každý, kdo svůj automobil bere jako věc, jejíž vysokou hodnotu si přeje zachovat po co nejdelší čas, se zaměřuje na auto detailing. Ať již se jedná o čištění disků kol, renovaci laku, nebo o péči o interiér, vždy je dobré si připustit, že i svépomocí dokážeme naprosto všechno. Potřebujete ochránit lak před působením vnějších vlivů? Budete potřebovat keramickou ochranu laku. Jak na to? 

Příprava povrchu

Abyste mohli aplikovat keramickou ochranu laku, bude potřeba auto dokonale vyčistit. Na rozdíl od karnaubského vosku budete auto muset skutečně velmi dobře očistit od všech kontaminantů. Jedině tak se vrstva správně spojí s lakem. Umýt, ještě jednou umýt, odmastit, to je základ. 

Budeme leštit? 

Jedná se o zcela nové auto? Zde nebude potřeba nic leštit. Ve všech ostatních případech je lepší k leštění přistoupit. Proč? Lak bude mnohem hezčí a zmizí z něj vrypy. Bude také naprosto čistý, pod což se můžete podepsat. Čistota je základ dobré odolnosti keramického povrchu. 

Co po leštění

Následně je nutno odmašťovat. Nedojde tak k naleptání povrchu laku, dokonale se připraví povrch pro aplikaci keramiky. A odmaštění musí být skutečně důkladné, aby na autě nezůstaly mapy a skvrny. To nechcete. 

Následně můžete přejít k aplikaci keramiky. Po odmaštění ještě raději čtvrt hodinky počkejte. Mít jistotu, že vše dobře zaschne, je k nezaplacení. Nezapomeňte, že keramika by se měla nanášet vždy ve stínu a za suchého dne. Pro aplikaci si můžete vzít k ruce aplikační houbičku se speciálním hadříkem. Na rozdíl od vosku je fajn použít více materiálu. Zde nikdy nesmíte šetřit, půjde to poznat. Když budete aplikovat málo prostředku, budete na místo keramiky roztírat jen rozpouštědla.