Jaguar XJ se spalovacím motorem končí

Řada automobilek se rozhodla přejít na elektriku. To ostatně dokazuje i to, že z trhu začínají mizet vozidla, která poháněl spalovací motor. Dnes je dokonce už nedostupným zbožím i oblíbený vůz Jaguar XJ, jehož prodej skončil počátkem července. Jaguar XJ jsme z poslendí generace znali jako skvělý automobil, který měl spalovací motor. Podle všeho právě spalovací motor bude nahrazen, ovšem poporavdě – nová generace s elektrickým pohonem už nebude tak atraktivní, pro mnohé bude nevyhovující.  

Je sice skvělé, že se s Jaguarem XJ nemusíme úplně loučit, ale na druhou stranu nová generace se zmiňovaným elektrickým motorem uuž nebude ono.  

Jaguar oslavil padesát let XJ a přišla nová generace 

Pokud je zajímáte o svět automobilů, moc dobře víte, že automobilka Jaguar vloni oslavila fantastických padesát let existence řady XJ. Při této příležitosti se postavila řada XJ50, která nabídla zákazníkům to nejlepší ze zmiňované řady. Jenže rok se s rokem sešel a najednou to nejlepší z řady XJ se loučí se světem a nahrazuje ho nová generace, která nabídne něco zcela jiného světu automobilů, a sice řadu XJ s elektrickým pohonem. 

Jak jsme zmínili, je sice skvělé, že řada XJ nekončí celá, na druhou stranu to už nebude ono, což potvrdí každý milovník této značky. 

Jaguar se zaměří na elektromobily 

Stejně jako jiné automobilky, i automobilka Jaguar se bude hromadně zaměřovat na elektromobily. Automobilka však přijde se zcela novými modely, nechce totiž do starých karoserií dávat zbrusu novou techniku a v tomto případě elektrické motory.  

Vzniknout tak má mnoho nových vozidel, na které se už nyní můžeme těšit. Podle všeho se bude jednat o kvalitní vozidla, už nyní elektrické vozy zmiňované automobilky sklízí poměrně velké ovace.