Vypadá to na slunečný víkend? Hukvaldy na vás čekají. Co nabízí?

Jelikož to vypadá na slunečný víkend, možná uvažujete nad tím, kam se vydáte. Nemusíte jezdit do dalekého zahraničí, vydejte se do Hukvald, což je obec rozprostírající se na území okresu Frýdek-Místek. I když se na první pohled může jednat o maličkou obec, kde žije sotva dva tisíce obyvatel, je zde tolik turistických lákadel, že bychom to na prstech jedné ruky nespočítali. Právě turistická lákadla jsou důvodem, proč se zde setkáte s mraky lidí z celé České republiky, ne-li z blízkého zahraničí. 

Jak již bylo zmíněno, Hukvaldy jsou menší obcí, která se rozprostírá na území okresu Frýdek-Místek a kde žijí zhruba dva tisíce obyvatel. Přesto zde najdete hromadu turistických cílů, které vytáhnou i vás z postelí. Víte, co konkrétního v Hukvaldech vidět a navštívit?

Něco pro milovníky vážné hudby

Pokud jste milovníky vážné hudby, přijdete si zde na své. Právě Hukvaldy jsou spojovány s hudebním skladatelem Leošem Janáčkem, který se zde narodil. Je to nejvýznamnější a také nejznámější hukvaldský rodák, jehož rodný dům si můžete v Hukvaldech prohlédnout. 

Něco pro milovníky zvířat

Jestliže jste spíše milovníkem zvířat, i vy si v Hukvaldech přijdete na své. Za každého počasí se totiž můžete vydat do Tropic Hukvaldy, kde si můžete prohlédnout exotické rostliny a zvířata. Zejména děti budou doslova u vytržení z mluvících papoušků, s nimiž se zde setkají. 

Něco pro historiky

Pokud jste milovníkem historie a rádi objevujete zámky a hrady nacházející se na území Česka, pak i vás potěšíme. Nad obcí jménem Hukvaldy se totiž rozprostírá zřícenina stejnojmenného hradu, která se řadí k těm největším na Moravě. Původní hrad Hukvaldy byl ve své době považován za jeden z největších hradních komplexů na Moravě.

Kolem hradu se navíc rozprostírá krásná obora, kterou si zamilují zase milovníci přírody.