Hyundai slaví padesátiny!

Svět automobilů je v současné době poměrně rozmanitý. Neustále se dozvídáme o novinkách, které nám mohou život příjemně ulehčit. Mnoho vozů se řídí samo, jiné vozy se vyznačují jinými přednostmi. Záleží vždy na každém, jakému vozu dá přednost. Rodiny milují vozy větší, prostornější, jedinci milují spíše sporťáky nebo jiná rychlá auta. Každý milovník světa automobilů má svou oblíbenou automobilku. Mnozí milují Porsche, jiní zbožňují automobilku Hyundai. A právě automobilka Hyundai slaví obdivuhodných padesát let svého vzniku.

Ne každá automobilka se může pyšnit padesátými kulatinami. U automobilky Hyundai je třeba se navíc ještě poklonit – vždyť i přes počáteční výsměchy, kterým musela automobilka čelit, se z ní stala dnes už velice respektovaná firma, která se vyvíjela v mnoha zemích světa.

Více o firmě Hyundai:

Logo této firmy jistě dobře znáte – je specifické, dobře se pamatuje. Ovšem historii této značky možná nemáte tak úplně v paměti. Pojďme si to nejzajímavější říct, ať jsme o něco moudřejší. Automobilku Hyundai založil Korejec, a to ­Chund Ju-yung. Jedná se o jednoho z dětí chudého Korejce, který jich měl dohromady osm.

Firma se chtěla zapsat do světa díky rychlosti a kvalitě, což se později skutečně stalo. Oblíbili si ji však hlavně ti, kteří mají rodinu a kteří milují pohodlí, komfort a hlavně prostor.

Jak vypadal první model?

Jelikož je automobilka na trhu už nějaký ten pátek, měli bychom si srovnat dnešní modely s tím úplně prvním modelem. Ty dnešní modely jistě znáte, reklama na ně je v televizi neustále. Co však už neukazují, tak je první model, díky kterému se tato automobilka zapsala do světa.

Jednalo se o model, který využíval techniku Mitsubishi. Bylo to první auto, které založila automobilka sama – do té doby úzce spolupracovala s americkým Fordem. Jednalo se o Hyundai Pony a bylo to poměrně malé auto, které mělo pohon zadních kol. Vyrábělo se dlouhých sedm let a byl to skutečně první masově vyráběný korejský automobil.