Franchising: 4 důvody pro podnikatelskou změnu

Franchising představuje koncept, který je výhodný pro obě strany. Zatímco franchisor tímto způsobem může rozšířit svou značku, franchisant získává kompletní podnikatelský návod a možnost, jak proniknout do nového oboru. Proč do toho jít? 

Nové podnikání na dosah

Přejete si skutečně rozšířit pole působnosti svého podnikání? Máte v plánu v následujících měsících a letech zvyšovat své zisky a svůj podnikatelský život obohatit o další etapu, ve které objevíte nové možnosti zisku? Franchising je forma podnikání, která představuje velmi nízké riziko. Jak je to možné? 

Nízké riziko podnikání

Nejen vy, ale také váš franchisor si přeje, aby se vám v podnikání dařilo. Proto vám poskytuje veškeré potřebné informace a znalosti k tomu, abyste mohli rychle a spokojeně růst a podnikat. Franšíza je podnikatelská možnost, jak se k ziskovosti dostat opravdu rychle. Stále máte silné zázemí stabilního obchodního partnera, na kterého se můžete kdykoliv obrátit. V jakém oboru je možné podnikat? 

Odvětví, které vám vyhovuje

Další výhodou franšízy je fakt, že těchto podnikatelských balíčků na míru existuje skutečně velké množství, kde si vybere každý. Vybrat si tak odvětví, které vám vyhovuje, je velmi snadné. Budete dávat přednost potravinářskému průmyslu, restauratérství, nebo vás láká třeba prodej dveří či finanční poradenství? Je jen na vás, co bude vašemu životu nejbližší. 

Vyšší pravděpodobnost úspěchu

Obecně se ve statistikách uvádí, že během prvního roku podnikání skončí se svou aktivitou nejvyšší počet subjektů. Je to dáno mnoha faktory, z nichž jmenujme zejména velké časové i finanční vytížení, které se pojí s nejistotou a malou znalostí daného trhu. Zde máte jedinečnou možnost se uchytit ihned od začátku – již od prvního dne máte veškeré know-how a vaše podnikání je skutečně na klíč. Nikdy nejste sami. Váš úspěch může nastat již v prvních měsících podnikání. 

Franchising je výhodnou formou podnikání.